Udemy – ucz się online!

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Eric Lefkofsky, Brad Keywell, MHS Capital i 500 Startups zainwestowali 3 miliony dolarów w platformę pomagającą w nauce online poprzez oglądanie oraz czytanie kursów. Jak zachęcić kogoś do nauki?

Eric Lefkofsky, Brad Keywell, MHS Capital i 500 Startups, zainwestowali 3 miliony dolarów w platformę pomagającą w nauce online poprzez oglądanie oraz czytanie kursów. Jak zachęcić kogoś do nauki?

Ideą projektu stworzonego w lutym 2010 roku jest umożliwienie każdemu nauki poprzez oglądanie kursów przygotowanych przez specjalistów i nie tylko. Udemy, umożliwia uczenie się z zamieszczonych kursów, jak również przesyłanie swoich nagrań wideo, tak by każdy mógł z niego korzystać.

Co odróżnia startup Udemy od innych projektów branży e-learningowej? Twórcy projektu postarali się, by w każdej z oferowanych kategorii pojawili się specjaliści w swojej branży oraz znane nazwiska, co zdecydowanie zachęca do korzystania z serwisu. Dzisiaj w serwisie możemy znaleźć około 6 tys. kursów, zarówno darmowych jak i płatnych. Na czym zarabiają twórcy projektu Eren Bali oraz Gagan Biyani? Ich założeniem było pobieranie 30% prowizji od sprzedanych kursów online. Wynika z tego, że z zamieszczonych darmowych kursów nic nie zarabiają. Dlaczego? Zarabiamy tylko wtedy, gdy instruktorzy zarabiają – mówi współtwórca projektu Gagan Biyani.

Otrzymane pieniądze twórcy mają zamiar wykorzystać na zatrudnienie specjalistów od marketingu i rozwoju biznesu.

źródło: techcrunch.com

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem