Udzieliliśmy pożyczek na 2,5 mln zł i pozyskaliśmy 40 tys. nowych użytkowników. Podsumowanie roku Bitbond

Dodane:

Maciek Chudziński Maciek Chudziński

Udostępnij:

Ponad 2 500 000 zł udzielonych pożyczek oraz przeszło 40 000 nowych użytkowników z ponad 100 krajów. Tak w jednym zdaniu można liczbowo przedstawić, to co udało nam się osiągnąć w roku 2016. Był to zdecydowanie nasz najlepszy rok od momentu wejścia na rynek.

Odnotowaliśmy wzrost wygenerowanych pożyczek o 160% w porównaniu z rokiem 2015! Na chwilę obecną jesteśmy globalnym liderem na rynku oferującym pożyczki społecznościowe dla małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) i optymistycznie patrzymy w przyszłość.

Na zdjęciu: Maciek Chudziński, Business Development Manager w Bitbond

Dla osób, które wcześniej nie miały styczności z naszą działalnością, Bitbond powstał w 2013 roku. Nasza siedziba znajduje się w Berlinie. Do dnia dzisiejszego przez platformę udzielonych zostało ponad 1550 pożyczek, na łączną sumę przekraczającą 4 500 000 zł. Dzięki zastosowaniu modelu społecznościowego pożyczania pieniędzy (peer-to-peer), przedsiębiorcy, a przede wszystkim sprzedawcy internetowi z całego świata, uzyskują szansę na zdobycie atrakcyjnej finansowo formy wsparcia swojego biznesu. Natomiast inwestorzy zarabiają na stopach procentowych. W swojej działalności podążamy za naszą misją, którą jest uczynienie finansowania przedsiębiorstwa i inwestowania sprawą globalną.

Nasze główne osiągnięcia w roku 2016:

1. Otrzymanie licencji BaFin

Zdecydowanie najważniejsze wydarzenie roku 2016 dla naszej firmy to otrzymanie licencji BaFin (niemiecka Komisja Nadzoru Finansowego), która upoważnia nas do pośrednictwa finansowego w dostępie do produktów inwestycyjnych w pełnej niezależności od banków. Przede wszystkim daje to nam znaczącą poprawę wydajności a także kreuje bezpieczeństwo prawne inwestorów na naszej platformie. Jesteśmy dumni, że jako pierwsi dostawcy usług finansowych w sektorze blockchain otrzymaliśmy tę licencję. Pokazuje to również, że Berlin jest bardzo dobrym miejscem dla startupów oferujących innowacyjne oraz globalnie dostępne usługi finansowe.

2. Prezentacja podczas konferencji Finovate w Nowym Jorku

Konferencja Finovate to jedna z największych oraz najbardziej prestiżowych konferencji fintech (financial technology) na świecie. Poświęcona jest ona głównie innowacjom technologicznym branży finansowej. We wrześniu tego roku, mieliśmy zaszczyt zaprezentować nasz nowy, zautomatyzowany mechanizm scoringowy dla MŚP, a przede dla wszystkim sprzedawców online.

https://youtu.be/UBCOalBIGPM

Na podstawie tysięcy danych, sprawdzana jest zdolność kredytowa pożyczkobiorcy i przyznawany jest rating, na podstawie którego inwestorzy decydują czy zainwestować w daną pożyczkę, czy też nie.

3. Nowe funkcje dla użytkowników

Jak każde przedsiębiorstwo, tym bardziej z branży technologicznej, nieustannie pracujemy nad nowymi funkcjami oraz ulepszeniami dla naszych użytkowników. W roku 2016, wdrożyliśmy przede wszystkim:

  • możliwość budowania własnych narzędzi inwestycyjnych i dostęp do historycznych danych naszej platformy poprzez udostępnione API (Application Programming Interface),
  • podłączenie kont sprzedażowych z takich platform jak Amazon, czy Etsy. Nasza oferta skierowana jest przede wszystkim do sprzedawców online. W związku z tym, nieustannie poszukujemy nowych rozwiązań, a także portali aukcyjnych, z którymi możemy nawiązać współpracę oraz zaoferować naszym użytkownikom podłączenie ich kont na naszej platformie,
  • współpracę z serwisem Bit4Coin, zajmującym się wymianą bitcoinów. Każdy użytkownik posiadający konto w europejskim banku, ma możliwość na szybką oraz bezpieczną wymianę waluty poprzez integrację usług naszego partnera na naszej platformie.

Czego nie udało nam się osiągnąć?

Niestety nie zawsze osiąga się to, co się zakładało. Jednym z naszych priorytetowych rynków w roku 2016 była Polska. Niestety nie udało nam się osiągnąć wszystkich celów, które przypisaliśmy do tej destynacji. Bez obawy, zabieramy się za to już od początku roku 2017!

1. Możliwość połączenia konta sprzedażowego Allegro

Niestety, nie udało nam się zaoferować połączenia konta Allegro na naszej platformie w roku 2016. Jednakże, w związku z ciągłym poszukiwaniem, a także badaniem nowych portali aukcyjnych, możliwość połączenia konta Allegro na naszej platformie jest dla nas kolejnym krokiem. Byłaby to wielka korzyść dla naszych polskich użytkowników, ponieważ jest to największy serwis aukcyjny w Polsce, w którym widzimy bardzo duży potencjał.

2. Przetłumaczenie platformy na język polski, a także portugalski

Rosnąca liczba użytkowników z Polski, Brazylii, a także Portugalii oraz wiele pytań od użytkowników z tych krajów zmotywowały nas do przyspieszenia prac nad przetłumaczeniem naszej platformy na te dodatkowe języki. Na tę chwilę, Bitbond dostępny jest w języku angielskim, niemieckim oraz hiszpańskim.

W roku 2017 planujemy wdrożenie języka polskiego, portugalskiego, a także francuskiego.

Przeczytałeś właśnie część podsumowania polskich startupów. Zobacz, co w 2016 roku osiągnęły inne polskie spółki technologiczne. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj.

Autor tekstu: Maciek Chudziński, Business Development Manager w Bitbond

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem