Ukrainki pracujące w IT podzielą się swoimi historiami. Rusza Femmegineeringu

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Ukrainki pracujące w IT podzielą się swoimi historiami. Rusza Femmegineeringu

Udostępnij:

Szwedzko-ukraińska firma IT Sigma Software Group rozwija inicjatywę Femmegineeringu, która narodziła się w Danir Group w celu zbudowania kobiecej społeczności programistów na wschodzących europejskich rynkach technologicznych. Pierwsze wydarzenie odbędzie się 8 czerwca w ramach programu Perspektywy Women in Tech Summit, jednego z największych wydarzeń dla kobiet w branży IT w Europie. Projekt obejmuje warsztaty techniczne, kursy IT prowadzone przez Sigma Software University oraz historie karier kobiet na stanowiskach inżynieryjnych na platformie Femmengineering.

Hanna Koreneva, starszy inżynier ds. testów w Sigma Software, podobnie jak wiele innych Ukrainek, została zmuszona do wyprowadzenia się ze swojego rodzinnego Kijowa z powodu rosyjskiej inwazji. 8 czerwca opowie jak proces testowania staje się nieodłączną mapą rozwoju produktu. Hanna wyjaśni, jakie podejścia należy zastosować i jakich pułapek należy unikać oraz w jaki sposób zbudować proces testowy w zespołach deweloperskich z ograniczonymi zasobami.

Kolejną prelegentką będzie Monica Imberg, menedżer w Sigma Embedded Engineering. Podzieli się porywającą historią swojej 30-letniej ścieżki kariery pełnej różnych doświadczeń w zakresie technologii i kierownictwa, pułapek na drodze, obaw, wyzwań i zwycięstw.

– Kontynuujemy dążenie do równości i podkreślamy rolę kobiet w dzisiejszym dynamicznie rozwijającym się przemyśle technologicznym. Zdecydowaliśmy się wesprzeć projekt Femmegineering stworzony przez Danir Group i rozszerzyć go na rynki wschodzące, aby pomóc uchodźczyniom i lokalnym kobietom dołączyć do sektora technologicznego i zbudować udaną karierę – mówi Valery Krasovsky, CEO i współzałożyciel Sigma Software Group.

Więcej informacji o wydarzeniu znajduje się pod tym linkiem.