Ultrabook Lenovo Yoga 3 Pro idealnym narzędziem pracy startupowca

Dodane: 11.03.2015

Mam Startup

Udostępnij:

Rozpoznanie adresata prezentacji i przygotowanie przekonujących danych – to podstawa każdego spotkania biznesowego, w którym chcemy sprzedać swój produkt, czy chociaż zainteresować nim naszego rozmówcę. Do tego, aby przebiegło efektywnie, potrzeba dobrego sprzętu, a takim może być Lenovo Yoga 3 Pro.

Jedną z pierwszych zasad udanej prezentacji biznesowej, którą będziemy mieli okazję przeprowadzić np. przed inwestorem jest odpowiednie przygotowanie się. Należy pamiętać o tym, żeby nie tworzyć jednej prezentacji dla wszystkich i pokazywać ją od spotkania do spotkania. Warto solidnie przygotować się do rozmowy z konkretną osobą, specjalnie dla niej stworzyć prezentację i przybliżyć ofertę w ciekawy dla niego sposób. Jak to zrobić?

Najlepiej zacząć od poznania potencjalnego odbiorcy, branży w której pracuje, wieku, a jeśli mamy w sobie duszę detektywa dowiedzieć się, czy jest introwertykiem czy ekstrawertykiem. Możemy to “wyczuć” przeprowadzając rozmowę telefoniczną, w której np. ustalimy miejsce spotkania. Introwertyk lubi być przygotowany, rzadko odbiera telefony “w biegu” i jest przekonany, że każda powinna prowadzić do czegoś. Drugi za to jest bardziej spontaniczny i chętny na pogawędkę o niczym.

Z którym z nich łatwiej ubić targu? Przypuszczam, że z każdym z nich można się dogadać. Pomóc w tym może odpowiednio przygotowana prezentacja. Dobrze, gdy sprzęt prezentujący da się wykorzystywać w różnych warunkach, bo szczególnie w branży startupowej, takie spotkania odbywają się w niestandardowych sytuacjach. Miałem okazję sprawdzić jak w takich warunkach radzi sobie notebook Lenovo Yoga 3 Pro. Poniżej przedstawiam trzy sposoby wykorzystania go w świecie biznesowych prezentacji.

1. Na stojąco

Standardowa prezentacja przed kilkunastoma, kilkudziesięcioma osobami. Do jej przygotowania polecam (bez znaczenia jakiego sprzętu używamy) Dysk Google, który pozwala na szybkie stworzenie prezentacji, bez konieczności instalowania jakiegokolwiek oprogramowania. Warto ją przygotować na kilka dni przed spotkaniem, żeby mieć czas na zweryfikowanie treści.

Ciekawą funkcją Lenovo Yoga 3 Pro jest to, że upraszcza przebieg takiego spotkania, m.in. dzięki czujnikowi ruchu, obsługiwanemu za pomocą oprogramowania YOGA Harmony. Wszyscy wiemy, że piloty od projektorów nie zawsze odpowiednio szybko reagują na polecenia. Przez takie problemy techniczne denerwujemy się i skupiamy na tym, żeby dobrze przewinąć kolejny slajd, a nie na kontakcie wzrokowym z widownią i przygotowanej mowie.

Dlatego warto wykorzystać czujnik ruchu, który znajdziemy w laptopie Lenovo Yoga 3 Pro. Pozwala on na przełączanie slajdów za pomocą zwykłego ruchu dłoni. Jeśli chcemy pokazać dalszą część prezentacji wystarczy, że przesuniemy naszą rękę (skierowaną na kamerkę) w prawą stronę, a gdy chcemy cofnąć slajd, w lewą.

Dzisiejsze prezentacje stają się coraz bardziej interaktywne, dlatego warto urozmaicić spotkanie filmem. W testowanym tablecie jakość dźwięku jest bardzo dobra, a ustawienie maksymalnej głośności spokojnie wystarczy, aby dotarł do wszystkich zgromadzonych w średniej wielkości sali. Szczególnie, że klawiaturę z wbudowanymi głośnikami można obrócić w stronę odbiorców, nie zmieniając pozycji ekranu, który często na prezentacjach służy nam jako ściągawka.

2. Na poważnie

Stylowy laptop Lenovo Yoga 3 Pro sprawdzi się również przy spotkaniach jeden na jeden, czy tzw. speed datingu. Tego typu spotkanie także nie polega na odczytywaniu z ekranu utartych regułek, niemniej warto mieć przy sobie twarde dane dotyczące naszego pomysłu, czy rozwiązania. Dobrze, gdy urządzenie prezentujące można łatwo przenieść i podać odbiorcy, ale też gdy jest stabilne i łatwo wprowadza się do niego dane. Wszystkie te cechy spełnia Lenovo Yoga 3 Pro, które dzięki zawiasom pozwala na korzystanie z niego na kilka sposobów: laptop, podstawka, namiot i tablet.

Wykorzystanie laptopa Lenovo Yoga 3 Pro, lekkiego a zarazem stabilnego urządzenia, do spotkania z klientem, pomoże nam przekonać nie jednego potencjalnego partnera. Jego lekkość (waży mniej niż nie jedna książka w twardej oprawie) pozwala na szybkie przekazywanie urządzenia rozmówcy, gdyby chciał np. przyjrzeć się przedstawianym danym. Taka otwartość na przekazywanie sprzętu pomaga w przekonywaniu go, bo widzi że niczego nie ukrywamy i jesteśmy chętni odpowiedzieć na wszelkie pytania. Do takiej formy spotkania można wykorzystać także pozycję „namiotu” laptopa, która świetnie prezentuje dane odbiorcy.

3. Mobilnie

Często, po standardowej prezentacji, startupowiec przechodzi w tryb networkingu. Wychodzi wtedy do uczestników, by móc przynajmniej część z nich poznać. Mimo że z reguły ta część konferencji, spotkania jest postrzegana jako luźniejsza, powinien wiedzieć że to tylko kolejna okazja do przekonania potencjalnego klienta do swojego produktu. Wtedy przyda się krótsza wersja prezentacji, która pokaże zalety naszego rozwiązania oraz złożenie laptopa w łatwiejszy w obsłudze tablet.

Nie oszukujmy się: żaden poręczny tablet nie załatwi jednak za nas kontraktu, czy inwestycji. Ułatwi nam za to rozmowę i pokaże że jesteśmy solidnie przygotowani do niej. Miałem obawy, czy laptop Lenovo Yoga 3 wytrzyma 15 minutową prezentację z włączonym dźwiękiem, kilka spotkań przy biurku z klientem i jeszcze rozmowy w kuluarach. Zadziwiła mnie wytrzymałość baterii, która spokojnie wystarcza na siedem godzin ciągłej pracy.

Przy tego typu rozmowach, problemem może być widoczność wyświetlanych danych, niekoniecznie przedstawionych pod dobrym kątem. Ratunkiem, w przypadku Lenovo Yoga 3 Pro, okazuje się ekran QHD z szerokimi kątami widzenia. Dzięki temu do pokazania danych na tablecie, nie potrzebujemy płaskiej powierzchni. Możemy pokazać je trzymając tablet w dłoniach, co nie wpłynie negatywnie na widoczności obrazu.

Laptop Lenovo Yoga 3 Pro, pomijając aspekty techniczne, jest stylowym, lekkim i przyjaznym urządzeniem dla każdego przedsiębiorcy. Dzięki najważniejszej jego zalecie, mobilności, ułatwia codzienną pracę startupowca, który nie zawsze spędza osiem godzin przy biurku. Często przecież chodzi na spotkania, czy to z klientami, partnerami czy współpracownikami. W takich sytuacjach dobrze mieć jedno, wielofunkcyjne urządzenie, które sprawdzi się w każdych warunkach. Takim na pewno jest Lenovo Yoga 3 Pro.

Artykuł powstał przy współpracy z firmą Lenovo