Umiejętność za umiejętność. Tak działa Simbi

umiejetnosc za umiejetnosc tak dziala simbi
Udostępnij:
– Wszystko, czego potrzebujesz to umiejętność, otwarte serce i chęć, żeby zrobić coś innego – uważa KJ Erickson. Nie potrzebujesz nawet pieniędzy, żeby np. kupić obraz albo nauczyć się języka hiszpańskiego. Wymień umiejętność za umiejętność. Ten serwis to umożliwia.

Jakiś czas po tym, jak KJ Erickson otworzyła niewielkie studio, gdzie prowadzi zajęcia z jogi, zaczepił ją stolarz. Zaproponował młodej bizneswoman, że w zamian za lekcje, zbuduje je szafkę, w której odwiedzający będą mogli przechowywać maty. Zgodziła się, tym bardziej, że sam nie miała pieniędzy, bo te co miesiąc pochłaniała rata kredytu hipotecznego. Wtedy też przyszedł jej go głowy pomysł, żeby stworzyć Simbi.

Jest to platforma społecznościowa, której użytkownicy wymieniają się umiejętnościami. Jeśli jeden z nich potrzebuje pomocy na przykład w nauce języka hiszpańskiego, znajduje nauczyciela. Wówczas nie płaci mu gotówką, a kredytami (punktami). Dzięki temu nauczyciel zdobywa punkty, które może wymienić na inną usługę, np. trening personalny. 

Przeczytaj poprzedni artykuł z cyklu pt. „Z Product Hunta”.