Umownik – usługa, którą podpisuje się branża LegalTech

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

Umownik, aplikacja poznańskiego start-upu z branży LegalTech, wkracza w kolejny etap rozwoju. Po fazie otwartych testów, w marcu bieżącego roku światło dzienne ujrzała wersja 1.1. Usługa umożliwia tworzenie, negocjowanie, a także zawieranie umów zdalnie.

fot. materiały prasowe

Polska branża LegalTech, choć jest bardzo młoda, oferuje coraz szerszy wachlarz usług zarówno dla biznesu, jak i użytkowników prywatnych. Przykładem jest start-up LawBiz Technology, który chce przybliżyć konsumentom intensywnie rozwijający się trend Paperless i digitalizacji dokumentów prawnych, oferując aplikację Umownik. To krótkie słowo skrywa w sobie potencjał, który można wykorzystać dla dobra konsumentów na terenie całej Unii Europejskiej i właśnie taki cel przyświeca twórcom aplikacji Umownik. Autorzy podkreślają, że dzięki wykorzystaniu obowiązujących przepisów obieg papierowych dokumentów można ograniczyć do minimum, skracając czas przygotowania umów i zmniejszając związane z tym koszty.

W 2016 r. doświadczony zespół prawników połączył swoje siły ze specjalistami IT i marketingu. Ich celem stało się opracowanie rozwiązania umożliwiającego tworzenie i zawieranie umów z poziomu aplikacji. Pierwsza wersja usługi została szybko udostępniona polskim użytkownikom, którzy mogli przekonać się, że korzystanie z Umownika nie tylko przekłada się na oszczędność czasu i pieniędzy potrzebnego na przygotowanie umowy, lecz jest po prostu wygodne. Zawieranie umów bez wychodzenia z domu przestało być pieśnią przyszłości, stając się rozwiązaniem gwarantującym bezpieczeństwo dla obu stron.

Oszczędność formy, intuicyjne formularze i przejrzysta treść sprawiają, że stworzenie umowy w aplikacji zajmuje dosłownie dwie minuty. Doceniło to wielu przedsiębiorców, w tym poznański start-up e-commerce POLPOL – dynamicznie rozwijająca się platforma handlowa, która tygodniowo zawiera za pośrednictwem aplikacji nawet 20 umów. Przemysław Pawlak, założyciel start-upu twierdzi, że dzięki Umownikowi podpisywanie umów z klientami stało się znacznie szybsze. Unikamy dodatkowych kosztów związanych z wysyłką pocztową i archiwizacją dokumentów. Jak zaznaczają twórcy Umownika, ich rozwiązanie dedykowane jest zarówno przedsiębiorcom, jak i osobom prywatnym, do których chcą obecnie dotrzeć i przekonać do poznania funkcji udostępnianego przez nich produktu.

Jak podkreśla współtwórca aplikacji, Bartłomiej Majchrzak, oferowaną usługę doceniają przede wszystkim osoby, które nigdy wcześniej nie korzystały z pomocy prawników lub oczekują profesjonalnego wsparcia za niewygórowaną cenę, a jednocześnie poszukują wygodnego rozwiązania, które umożliwia szybkie zawieranie umów na odległość, bez poświęcania cennego czasu na wycieczki na pocztę i archiwizację dokumentów papierowych. Umownik odpowiada na ich potrzeby, oferując dostęp do kreatorów umów, skracając proces ich przygotowania, negocjowania i zawierania, a także archiwizując wszystkie dokumenty na koncie przypisanym do konkretnego użytkownika. Cały proces przebiega nie tylko pod czujnym okiem programistów, ale również zespołu prawników, który dba o wysoką jakość dokumentów oraz bezpieczeństwo danych i użytkowników.

Wiele wskazuje na to, że ambitne plany zespołu będą miały szansę się spełnić. Wraz z wprowadzeniem wersji 1.1 aplikacja Umownik trafi w potrzeby nowych użytkowników, stając się najlepszą alternatywą dla tradycyjnego zawierania umów. Twórcy na prośbę testerów dodali możliwość weryfikacji tożsamości użytkowników i zawierania umów za pomocą… selfie! Poznański start-up sięgnie po rozwiązanie znane choćby użytkownikom aplikacji Revolut i kto wie – może zmonetyzuje określenie „robić selfie”?

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem