Uncapped zebrał 10 mln funtów i rusza w Europie

Dodane:

Marta Wujek Marta Wujek

Uncapped zebrał 10 mln funtów i rusza w Europie

Udostępnij:

Uncapped dostawca finansowania opartego na przychodach, będzie pomagał europejskim przedsiębiorstwom w pozyskiwaniu kapitału obrotowego, nie rezygnując z kontroli nad swoją działalnością lub popadając w głębokie zadłużenie. Nowa firma finansowa z siedzibą w Londynie i biurem w Warszawie pozyskała 10 milionów funtów z White Star Capital, Global Founders Capital i Seedcamp.
Firma zapowiedziała, że umożliwi przedsiębiorcom dostęp do kapitału obrotowego w wysokości od 10 tys. do 1 mln funtów za stałą opłatą w wysokości 6 proc. i to bez czeków kredytowych, gwarancji osobistych, warrantów, kapitału własnego lub odsetek. Raty spłaty oparte są na małym procencie przychodów. Tak więc, nawet jeśli firma wejdzie w wolniejszą fazę nie będzie miała problemu ze spłatą. Poza tym Uncapped wykorzystuje różne dane marketingowe, sprzedażowe i księgowe, aby móc oferować finansowanie dla młodych firm w oparciu o ich obecne (i przewidywane) przychody.

– Nie wymagamy, aby klienci dzielili się z nami planami biznesowymi. Wszystko, czego potrzebujemy, to zweryfikować ich wyniki biznesowe. Finansowanie oparte na przychodach daje założycielom elastyczność w spłacaniu mniejszych kwot, gdy ich sprzedaż jest wolna lub gdy rynek ulegnie spowolnieniu – powiedział Asher Ismail założyciel Uncapped.

Nowy model dostępny jest od 2 grudnia dla europejskich przedsiębiorstw, które dokonują płatności online i mają co najmniej dziewięciomiesięczną historię handlową. Uncapped uważa, że ich usługi są szczególnie istotne dla takich sektorów, jak handel elektroniczny, SaaS, gry i rozwój aplikacji.

– Pierwszą decyzją, którą przedsiębiorcy muszą podjąć przy pozyskiwaniu środków finansowych, jest decyzja, czy oddać część kapitału w firmie, czy też zaciągnąć dług. Kapitał własny jest powolnym i bardzo kosztownym sposobem finansowania wzrostu, podczas gdy kredyty zwiększają ryzyko. Tworzymy alternatywę, która sytuuje się pomiędzy finansowaniem dłużnym i kapitałowym, oferując jednocześnie korzyści z obu tych rozwiązań – powiedział Asher Ismail.

Ismail twierdzi, że Uncapped jest pierwszą tego typu firmą, która rozpoczęła działalność w Europie (co według niektórych osób z branży jest nieco naciągane) i że kapitał podwyższonego ryzyka, choć bardzo różny, jest prawdopodobnie najbliższą alternatywną formą finansowania.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem