United Robots pozyskał finansowanie od AgriTechHub

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

United Robots pozyskał finansowanie od AgriTechHub

Udostępnij:

Działająca od 2016 roku firma United Robots (UR), projektująca i produkująca autonomiczne roboty serwisowe, pozyskała inwestycję na dalszy rozwój. W 2021 roku spółka wprowadziła na rynek autonomiczne roboty sprzątające przeznaczone do pracy w obiektach wielkopowierzchniowych.

UR realizuje sprzedaż w oparciu o własną dystrybucję oraz partnerskie umowy dystrybucyjne. Jej klientami są duże firmy produkcyjne oraz dostarczające sprzęt do największych firm utrzymania czystości w Polsce. United Robots planuje również prowadzić działania marketingowe i sprzedażowe w krajach Europy Zachodniej, zaczynając od rynku brytyjskiego, gdzie Spółka otworzyła już biuro i zbudowała dział sprzedaży.

Pomimo rozbudowanego portfolio produktów, United Robots skupia się obecnie na rozwoju robotów wykorzystywanych w procesach utrzymania czystości. Proponowane przez nią rozwiązania pozwalają zautomatyzować monotonne i rutynowe zadania związane ze sprzątaniem obiektów wielkopowierzchniowych takich jak, galerie handlowe, parkingi podziemne, magazyny oraz hale produkcyjne, a więc wszędzie tam, gdzie obecnie do mycia podłóg wykorzystuje się manualne urządzenia czyszczące. Zastosowanie robotów daje możliwość podniesienia jakości świadczonych usług oraz realizacji większego zakresu prac przy obniżonym koszcie operacyjnym.

Roboty United Robots nawigują i wykonują zadania samodzielnie, bez pomocy i nadzoru operatora. Dzięki odczytom uzyskanym z zainstalowanych sensorów, podczas pracy roboty„widzą” świat podobnie jak ludzie. Natomiast dzięki użyciu odpowiedniego oprogramowania, tworzą modele przestrzeni oraz plan pracy, którą mają do wykonania. Uwzględniają pojawiające się przeszkody oraz inne zmienne warunki zachodzące w środowisku, w którym się poruszają.

– Opracowana przez United Robots technologia nawigacji i lokalizacji (dzięki wykorzystaniu algorytmów przetwarzania danych i AI) jest jedną z najbardziej pionierskich i zaawansowanych na świecie. Stworzyliśmy niesamowitego robota, który jest lepszy pod każdym względem niż dostępne obecnie roboty na rynku. Skutecznie konkurujemy z największymi graczami w tym obszarze na świecie, a co najważniejsze, nasz robot zyskał duże zainteresowanie i został wysoko oceniony przez klientów zarówno w Polsce jak i Europie Zachodniej – powiedział Dariusz Mańkowski, CEO i Founder United Robots.

W ramach pozyskanej inwestycji United Robots zamierza opracować rozwiązanie chmurowe do analizyon-line pozyskanych danych. Takie podejście umożliwi ich wielokontekstową analizę oraz szybszą budowę modeli 3D, wg których robot planuje swoją pracę. Przełoży się to w przyszłość na znacznie szybsze wdrożenie robota w nowym miejscu pracy.

– Inwestycja AgriTechHub (głównego inwestora w tej rundzie) w rozwiązania United Robots pozwoli na szybszy market fit produktów i zrobienie pierwszego kroku w kierunku skalowania produkcji seryjnej. W tej części Europy nadal jest niewiele funduszy VC, które mają w odwagę inwestować w spółki hardwarowe chcące produkować na masową skalę. Dzięki współpracy z AgriTech HubUnited Robots ma szansę pokazać, że jest to możliwe – powiedział Dariusz Mańkowski.

– Robotyzacja to przyszłość przemysłu, usług, ale również produkcji rolniczej. W obecnej sytuacji coraz większych problemów z pozyskaniem pracowników i rosnących wynagrodzeń, wykorzystanie na szeroką skalę autonomicznych robotów to jedyna droga. United Robots to perfekcyjne połączenie kompetencji zespołu z potrzebami rynkowymi. Biorąc pod uwagę duże zainteresowanie rozwiązaniami usprawniającymi pracę w sposób bezobsługowy, liczymy na dynamiczny rozwój United Robots w najbliższym czasie – mówi Marcin Woźniak, Prezes AgriTech Hub.

 

Przeczytaj również: CTS Chemistry pozyskało 1,4 mln zł od funduszu AgriTechHub