Urban od ręki sprawdzi wartość Twojego mieszkania

urban od reki sprawdzi wartosc twojego mieszkania
Udostępnij:
Od teraz każdy może samodzielnie sprawdzić realną wartość mieszkania, które chce kupić lub sprzedać. Na rynku nieruchomości debiutuje aplikacja Urban.one.

Urban.one to nowe na polskim i europejskim rynku nieruchomości narzędzie, które umożliwia swoim użytkownikom sprawdzenie wiarygodnej wartości mieszkania w sposób prosty, szybki i wygodny. W ciągu kilku minut, korzystając z internetu i podając podstawowe informacje o mieszkaniu takie jak adres, ilość pomieszczeń czy metraż, użytkownicy Urban.one mogą poznać realną wartość tej nieruchomości. Dzięki aplikacji wiedza na temat cen transakcyjnych nieruchomości z 12 największych miast w Polsce jest dostępna dla każdego, kto chce kupić lub sprzedać swoje własne M.

- Wiedza zarezerwowana dotychczas tylko dla dużych firm jest od teraz dostępna dla każdego z nas. Raporty są wiarygodne dzięki dużej próbce danych o cenach transakcyjnych jakie zgromadziliśmy. Tworząc aplikację Urban.one, myśleliśmy przede wszystkim o tym, aby zapewnić jej przyszłym użytkownikom wartość w postaci dostępu do rzetelnych i obiektywnych informacji, na podstawie których będą oni mogli podjąć jedną z najważniejszych decyzji w życiu – o kupnie bądź sprzedaży swojego mieszkania – mówi Adam Sobczak, współtwórca marki Urban.one.

Obecnie rynek nieruchomości w Polsce jest jednym z najgorzej opisanych, co sprawia że podjęcie właściwej decyzji o cenie, za jaką zostanie dokonany zakup bądź sprzedaż lokalu jest zawsze dla konsumenta bardzo trudne. Nowa aplikacja pozwala zdobyć, uporządkować oraz porównać obiektywne dane. To z kolei uchroni konsumentów przed przepłaceniem przy zakupie, stratą podczas sprzedaży, czy też koniecznością ponoszenia dodatkowych kosztów.

Wartości podawane przez Urban.One wyliczane są na podstawie modeli statystycznych bazujących na cenach transakcyjnych, czyli informacjach o rzeczywistych transakcjach kupna-sprzedaży mieszkań w danej okolicy. System wykorzystuje modele takie jak sieci neuronowe, drzewa decyzyjne czy lasy losowe i za pomocą specjalnych algorytmów wylicza dane. Takie podejście jest wynikiem zastosowania autorskiej metodologii opracowanej przez naukowców z Politechniki Warszawskiej, SGH i Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

Aby wycenić swoje mieszkanie wystarczy wejść na stronę Urban.one i podać dokładny adres nieruchomości oraz kilka podstawowych informacji na jej temat. Na wskazany adres e-mailowy, w ciągu kilku minut, zostanie przesłany raport z wyceną mieszkania. W raporcie znajdzie się również informacja o tym, jak w ostatnich latach zmieniały się ceny nieruchomości w wybranej okolicy oraz poglądowa mapka z lokalizacją mieszkania, odległością od najbliższego przystanku autobusowego, parku czy też przedszkola. To wszystko w cenie 29 zł.

Urban.one w ramach współpracy z jednym z najpopularniejszych w Polsce serwisów ogłoszeń nieruchomości – Otodom dostarcza nowe możliwości użytkownikom portalu. Dzięki tej współpracy osoby poszukujące w serwisie własnego M mogą sprawdzić, czy dana cena ofertowa mieści się w przedziale kwot, w których zawierane są transakcje mieszkaniowe w najbliższej okolicy.

- Od maja, do ogłoszeń sprzedaży mieszkań z dwunastu największych miast Polski, będzie dodana informacja - jak zaproponowana cena nieruchomości przez ogłoszeniodawcę ma się do cen kupna-sprzedaży zawartych w najbliższej okolicy. Dzięki temu użytkownik serwisu otrzyma wartość dodaną w postaci informacji, czy aby nie przepłaca za swoje mieszkanie  - dodaje Sobczak. 

fot. pixabay.com