Urban Quest, czyli jak Skanska i Business Link poszukują innowacyjnych startupów

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

Kształtując przyszłość przestrzeni biurowych Skanska oraz Business Link otwierają program współpracy ze start-up’ami, których innowacyjne pomysły mogą wpłynąć na branżę nieruchomości oraz są w stanie zwiększyć doświadczenia użytkowania biurowców.

Urban Quest to niekończąca się przygoda mająca na celu rozwój start-upów, które są w stanie podnieść doświadczenia użytkowników budynków biurowych. Tegoroczna edycja ruszyła 13 marca pod hasłem “Start-ups today, corporates tomorrow. Creating office buildings of the future”. Zgłoszenia można przesyłać do 7 kwietnia. Najlepsza 5 rozpocznie współpracę ze Skanska i BL korzystając z mentoringu produktowego i biznesowego. Wybrana 3 pokaże się światu 11 maja na European Start-up Days w Katowicach.

Partnerem programu jest Skanska, która przoduje w temacie innowacji, wprowadzając na polski rynek nowe rozwiązania na poziomie technologii budowlanych, projektowania zielonych budynków i oferowania przełomowych rozwiązań dla klientów. Inwestuje w nowoczesne narzędzia w obszarze generalnego wykonawstwa (np. pierwszy w Polsce system BIM 360, który został zastosowany przy budowie budynku biurowego Green2Day, mobilny samochód skanujący, skanowanie laserowe 3D czy drony). W segmencie nieruchomości biurowych firma do tej pory wykorzystywała w Polsce m.in. hologramowe wizualizacje, głosowe sterowanie przestrzenią, czy aplikacje do zarządzania usługami w biurowcu. Ważnym elementem strategii Skanska są również innowacje społeczne – jest to pierwszy deweloper na rynku polskim, który otrzymał dla swojego budynku biurowego – Atrium 2, certyfikat obiektu bez barier. 

– Biurowce to przede wszystkim ludzie. Naszym priorytetem jest tworzenie innowacyjnych przestrzeni, które będą budowane w sposób dostępny, dla osób z różnymi potrzebami i możliwościami. Wierzymy, że inicjatywa Urban Quest przyniesie wiele ciekawych rozwiązań, odpowiadających na codzienne wyzwania pracowników i mieszkańców miast, oraz będzie ważnym elementem kształtowania biur przyszłości. Do współpracy zapraszamy osoby z otwartymi umysłami, które mają ciekawe, niestandardowe pomysły i chcą je wcielać w życie przy wykorzystaniu najnowszych rozwiązań technologicznych lub ulepszając te dobrze znane – mówi Renata Nowakowska, menedżer ds. innowacji w Skanska Property Poland. 

Skanska oraz Business Link będą szukać innowacyjnych rozwiązań dla 4 różnych użytkowników: dla Pracowników przebywających na co dzień w biurowcach, dla Gości, którzy odwiedzają budynek, dla Niepełnosprawnych poruszających się po przestrzeniach wspólnych oraz dla Co-workerów współdzielących przestrzeń pracy. 

– Po raz pierwszy globalny lider w branży deweloperskiej ogłasza program dla startupów w takiej skali. Cieszy mnie, że po pierwsze Skanska wybiera Polskę jako rynek na którym będzie poszukiwać startupów do wdrożenia u siebie, a po drugie, że Skanska wybrała Business Link do tej współpracy. Jestem przekonany, że polskie startupy pokażą, że mogą dać dużą wartość globalnej korporacji zatrudniającej ponad 40 tysięcy osób i osiągającej przychody powyżej 15 mld Euro – mówi Dariusz Żuk, CEO Business Link. 

Rejestracji można dokonać poprzez wypełnienie formularza rejestracyjnego dostępnego na stronie internetowej konkursu pod adresem www.skanska.blpoland.com

fot. pexels.com