Uruchom kreatywność i własny biznes! Rusza „Go Creative. Biznes na Start”

Dodane: 19.02.2015

Informacja prasowa

Udostępnij:

16 lutego br. rozpoczęła się rekrutacja do kolejnej edycji konkursu „Go Creative. Biznes na Start” umożliwiającego osobom planującym założenie własnej firmy w obszarze branż kreatywnych wsparcie i łatwiejszy start. Dodatkowo, we wtorek, 17 lutego, organizator przedsięwzięcia, Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER, dla wszystkich chętnych do rozpoczęcia własnego biznesu przygotował „Speed date”, czyli bezpłatne, kilkuminutowe rozmowy z kilkoma ekspertami o planowanym pomyśle.

W tym roku rozpoczęła się 13 edycja konkursu dla kreatywnych „Biznes na Start”. Celem projektu jest propagowanie kreatywnej przedsiębiorczości oraz zapewnienie nowo zarejestrowanym przedsiębiorcom pomocy w wykorzystaniu dostępnych instrumentów wsparcia tak, by ułatwić im pokonanie barier utrudniających rozpoczęcie działalności i zminimalizować ryzyko w pierwszym roku jej prowadzenia.

Do konkursu może zgłosić się każdy, kto ma ciekawy pomysł na biznes. – Kreatywność to bardzo szerokie pojęcie. Nagrody i wsparcie, które zapewnia „Go Creative. Biznes na Start”, przyciągnęły już zarówno twórców innowacyjnych programów, gier czy aplikacji, jak i artystów skoncentrowanych na połączeniu biznesu z realizowaną pasją, a także przedstawicieli zupełnie nowych pomysłów w danej branży, jak zwycięzca jednej z poprzednich edycji – firma Aeon Form – proponująca oryginalne, wysublimowane nagrobki – mówi Kinga Kuczyńska z Gdańskiego Inkubatora Przedsiębiorczości STARTER. – Na etapie rekrutacji liczy się kreatywna koncepcja, ale równie ważne jest to, by móc ją przekuć w biznes.

Rekrutacja do konkursu rozpoczęła się 16 lutego i potrwa do 9 marca. Po niej wyłonionych zostanie 40 najciekawszych pomysłów, których autorzy zaprezentują się przed jury zgromadzonym w STARTERZE. 20 z nich zakwalifikuje się do konkursu i przejdą etap preinkubacji, w ramach którego czeka ich cykl szkoleń biznesowych i konsultacji z mentorami i przedstawicielami różnych branż. Ci, którzy zdecydują się na rozpoczęcie swojej przygody z biznesem i zarejestrowanie głównej siedziby firmy w Gdańsku, wezmą udział w finale „Go Creative. Biznes na Start”, który odbędzie się w maju. Laureaci ostatniej rozgrywki konkursu

– Udział w projekcie pomógł mi połączyć pasję i moje marzenia o własnej firmie. Pomysł to jedno, przekucie go w biznes to sprawa dużo trudniejsza. Dzięki „Go Creative. Biznes na Start” otrzymałam pomoc na każdym etapie budowania firmy, począwszy od koncepcji, przez ułożenie biznesplanu, jak i jego właściwą realizację – wspomina Lucyna Draczyńska, jedna z laureatek poprzedniej edycji konkursu, dziś z powodzeniem rozwijająca swoją autorską markę Lucreative.

To jednak nie wszystko. Poza szkoleniami i warsztatami przewidzianymi dla uczestników konkursu STARTER zorganizował również Speed date, czyli spotkania mające pomóc wszystkim zastanawiąjącym się jeszcze nad udziałem w projekcie ustalić potencjał planowanego biznesu.

– W tym roku dla osób, które jeszcze nie są pewne swojego pomysłu, zaproponowaliśmy również spotkania z mentorami i doradcami w ramach Speed date, czyli kilkuminutowych, indywidualnych rozmów z ekspertami, którzy umożliwią ocenę rentowności i założeń planowanego biznesu – mówi Kinga Kuczyńska. – Dodatkowo, w tym czasie, w STARTEROWYM Crazy Roomie, po raz pierwszy odbywały się także wystąpienia firm i osób kreatywnych, które opowiedziały o swoich doświadczeniach oraz o czynnikach osiągniętego przez nich sukcesu.

17 lutego, podczas Speed date, STARTER odwiedziło sporo osób myślących o własnym biznesie. Wielu z nich zależało na możliwości skonsultowania swojego pomysłu z zaproszonymi doradcami jeszcze przed zgłoszeniem chęci udziału w konkursie, tak, by mieć szansę na ewentualną zmianę obranych założeń. Swoimi radami podzielili się z nimi: Piotr Bucki, Iza Kielusiak, Krzysztof Rumpczick, Jan Wyrwiński oraz Jola Słoma i Mirosław Trymbulak.

– Tegoroczni uczestnicy Speed date w STARTERZE zaprezentowali wiele ciekawych i kreatywnych pomysłów. Mam wrażenie, że z wieloma spotkamy się jeszcze przy okazji „Go Creative. Biznes na Start”. Udział w konkursie to duża szansa na przekucie pomysłu w lukratywny biznes – mówi Iza Kielusiak, jeden z ekspertów doradzających przyszłym przedsiębiorcom podczas Speed date.

Rejestracja pomysłów do „Go Creative. Biznes na Start” odbywa się za pośrednictwem strony: www.biznesnastart.pl.

MamStartup objął patronat nad tym wydarzeniem