Urządzaj wnętrza z pomocą urządzeń mobilnych

Dodane: 02.09.2014

Informacja prasowa

Udostępnij:

Firma Agitive przygotowała aplikację Intiaro wykorzystującą technologię Augmented Reality (Rozszerzonej Rzeczywistości), która umożliwia oglądanie na ekranie urządzenia mobilnego mebli w ich docelowym otoczeniu. Z rozwiązania w pierwszej kolejności mogą  skorzystać użytkownicy iPadów.  Wkrótce aplikacja zostanie udostępniona również na tablety z systemem Android.

Intiaro to katalog meblowy, który wyróżnia się spośród innych aplikacji mobilnych adresowanych do branży meblarskiej, ponieważ pozwala na prezentowanie mebli pochodzących od wielu producentów. Ideą, która przyświecała twórcom aplikacji było zgromadzenie szerokiego wyboru mebli w jednym miejscu. 

Ułatwić i uprzyjemnić zakup mebli

Według danych Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli proces zakupowy mebli może trwać nawet do 6 miesięcy. W tym czasie klienci korzystają z różnego rodzaju źródeł informacji na temat produktów zawartych m.in. w czasopismach wnętrzarskich. Odwiedzają również salony sprzedaży, aby sprawdzić jakość wykonania mebli oraz ich funkcjonalność. Żadne z tych źródeł nie oferuje jednak klientowi możliwości obejrzenia wybranego przez niego produktu w jego własnym domu lub biurze.

W odpowiedzi na tę potrzebę powstała aplikacja Intiaro. Pozwala ona użytkownikowi „przymierzyć” mebel do właśnie urządzanego wnętrza, sprawdzić kolor i styl, co pomaga rozwiać wątpliwości związane z wyborem odpowiedniego mebla przed jego faktycznym zakupem. Pozwala to uniknąć problemów związanych ze zwrotem, który zwykle sprawia dużo kłopotów zarówno kupującym, jak i sprzedawcy. 

Technologia Augmented Reality w aplikacji Intiaro 

Intiaro jest aplikacją opartą o technologię Augmented Reality, która pozwala w czasie rzeczywistym nałożyć grafiki 3D na obraz z kamery urządzenia mobilnego. Rozwiązanie bazuje na wykrywaniu znacznika, który określa pozycję urządzenia względem reszty pomieszczenia. Dzięki temu wybrane przez użytkownika meble z katalogu zostają precyzyjnie dopasowane do obrazu z kamery. Sceny zawierające zdjęcia modeli 3D nałożonych na obraz z kamery można zapisywać w aplikacji.

Aktualna wersja aplikacji oferuje dostęp do „katalogu klasyków”, który tworzą modele mebli uznanych designerów, rozpoznawalnych w świecie meblarskim. Użytkownicy mogą również przetestować kluczowe funkcje aplikacji, wśród których znajduje się m.in. narzędzie „Fitter” umożliwiające sprawdzenie, czy dany typ mebla o określonym rozmiarze zmieści się we wskazanym miejscu.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem