Useme chce pozyskać 2,5 mln zł z crowdfundingu: ruszyła emisja akcji

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Useme chce pozyskać 2,5 mln zł z crowdfundingu: ruszyła emisja akcji

Udostępnij:

Useme S.A., platforma rozliczania pracy zdalnej w Europie Centralnej, rozpoczął emisję akcji w ramach crowdfundingu udziałowego. Celem spółki jest pozyskanie 2,5 mln zł na ekspansję zagraniczną oraz rozwój technologii. Do końca 2023 r. Useme S.A. rozważa debiut na giełdzie.

Kampania Useme promowana jest przez platformę Crowdway. Zapisy na akcje ruszyły o godz. 9:00.

Fintech, który od blisko 8 lat oferuje platformę Useme.com do łatwego rozliczania pracy zdalnej między freelancerami i zleceniodawcami, planuje pozyskać łącznie 2,5 mln zł. 1,5 mln zł przeznaczy na ekspansję zagraniczną, a 1 mln na inwestycje technologiczne, w tym automatyzację rozliczeń.

– Strategia ekspansji zagranicznej Useme została poprzedzona badaniami rynku, szkoleniami zespołów i testowymi kampaniami marketingowymi. Jesteśmy dobrze przygotowani do skalowania biznesu. Do 2025 roku chcemy zwiększyć udział wpływów z zagranicy z obecnych ok. 20 do 50% wszystkich przychodów firmy. W pierwszej kolejności interesują nas rynki: Ukrainy, Rumunii, Rosji i kraje bałkańskie. Równocześnie zintensyfikujemy działania sprzedażowe nakierowane na pozyskanie zleceniodawców z rynków Europy Zachodniej  – powiedział Przemysław Głośny, Prezes Zarządu Useme S.A.

Pozyskane przez crowdfunding środki posłużą także rozbudowie zespołu IT i wdrażaniu nowych rozwiązań. Pierwszym kierunkiem będzie automatyzacja rozliczeń umów, co przyspieszy ich obsługę bez zwiększania zatrudnienia. W roku 2022 spółka chce umożliwić rozliczenia w kryptowalutach.

– Jako spółka technologiczna nieustannie rozwijamy naszą platformę. W latach 2020-21 całkowicie ją przebudowaliśmy, właściwie pisząc ją od podstaw. Zmieniliśmy całkowicie layout serwisu, ścieżki użytkowników, identyfikację wizualną. W efekcie na wiosnę 2021 zadebiutowała platforma, która jest gotowa pod dalszą rozbudowę. Mając na względzie wygodę użytkowników oraz bezpieczeństwo transakcji, wprowadzimy topowej klasy rozwiązania fintechowe – dodał Przemysław Głośny.

W pierwszym półroczu 2021 r. spółka Useme S.A. osiągnęła 25 mln złotych przychodu, przy dynamice +86% w porównaniu do analogicznego okresu 2020. Prognozy zakładają, że do końca bieżącego roku przychód netto spółki przekroczy wartość 54 mln zł, w 2022 roku będzie to blisko 89 mln zł, a w 2023 r. ponad 157 mln zł. Na platformie Useme.com łącznie zarejestrowało się ponad 150 000 użytkowników, z czego ponad 60% to aktywni użytkownicy serwisu.