Uwolnij ideę! Na Venture Day 2016 poznasz ludzi, którzy pomogą osiągnąć sukces

Dodane:

Artykuł sponsorowany Artykuł sponsorowany

Udostępnij:

Już 17 listopada przedstawiciele korporacji, inwestorzy, naukowcy i pomysłodawcy spotkają się, by nawiązać współpracę i wymienić się doświadczeniami. Uczestnicy wydarzenia będą mogli poznać ludzi, którzy pomogą osiągnąć sukces. Jeśli chcesz do nich dołączyć, zarejestruj się już dziś.

Venture Day to konferencja, która ma pomóc w nawiązywaniu współpracy pomiędzy przedstawicielami funduszy venture capital, praktykami środowiska R&D, naukowcami, przedsiębiorcami poszukującymi innowacyjnych rozwiązań oraz środowiskiem startupowym. Konferencja Venture Day 2016 odbędzie się w dwóch miejscach. 17 i 18 listopada Organizatorzy zapraszają do Gdańska, a 30 listopada do Warszawy.

Konferencja organizowana jest pod patronatem Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Partnerami wydarzenia są Olivia Business Centre,Black Pearls VC oraz Pomorski Klaster ICT Interizon. Partnerem merytorycznym konferencji jest KPMG w Polsce.

Venture Day Gdańsk

Podczas dwudniowego wydarzenia, które odbędzie się w Olivia Business Centre w Gdańsku, uczestnicy będą mieli okazję:

  • nawiązać kontakty z inwestorami, zarówno przedstawicielami  funduszy VC, jak i CVC,
  • zdobyć wiedzę na temat współpracy nauki i biznesu,
  • dowiedzieć się więcej na temat pozyskiwania środków dla rozwoju sektora B+R,
  • podzielić się wiedzą na temat komercjalizacji wyników badań naukowych oraz wdrażania innowacji w przedsiębiorstwach,
  • poznać możliwości inwestycyjne w Gdańsku (skierowane do inwestorów zagranicznych).

Pomysłodawcy i założyciele startupów podczas wydarzenia odbędą indywidualne rozmowy z przedstawicielami funduszy inwestycyjnych i korporacji, a to za sprawą speed datingu, czyli krótkich spotkań mających na celu przedstawienie zainteresowanym swojego biznesu. Na prelekcjach, podczas Venture Day 2016, uczestnicy poznają przykłady dobrych praktyk w obszarze komercjalizacji i wdrażania innowacji w korporacjach, a przedstawiciele funduszy VC wezmą udział w debacie na temat szans i barier związanych z budowaniem konsorcjów funduszy kapitałowych.

W ramach konferencji odbędzie się również “VIP Dinner”, czyli wieczorne spotkanie będące doskonałą okazją do rozmów z innymi uczestnikami, wymiany doświadczeń i nawiązania nowych kontaktów.

Venture Day Warszawa

Organizatorzy Venture Day w dniu 30 listopada organizują edycję warszawską tego wydarzenia. W Warszawie uczestnicy będą mogli zobaczyć prezentacje najciekawszych pomysłów. Edycja warszawska, która odbędzie się w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej, cechować się będzie dużą ilością spotkań indywidualnych pomysłodawców i inwestorów odbywających się w sprawdzonej formule speed dating.

Spotkanie w stolicy to doskonała okazja dla wszystkich tych, którzy z różnych względów nie będą mogli uczestniczyć w edycji gdańskiej. Ponadto w ramach Venture Day Warszawa wybrani projektodawcy wezmą udział w intensywnym programie szkoleniowym poprzedzającym konferencję, którego celem będzie przygotowanie ich do wystąpień na scenie (pitchingu) przed inwestorami.

W zeszłorocznej edycji Venture Day wzięło udział 220 osób. Zgłoszono 125 innowacyjnych projektów. W czasie wydarzenia odbyły się 103 spotkania na zasadach tzw. “speed datingu”, w których wzięli udział przedstawiciele 17 funduszy Venture Capital i 7 korporacji (m.in. Samsunga, MasterCarda, Philipsa i Orange).

– Venture Day to platforma łącząca biznes i naukę w wyjątkowy sposób. Genialnie dobrane grono uczestników, doskonała organizacja i ciekawe ścieżki tematyczne skutkują bardzo wartościowymi rozmowami. Jakość dyskusji przerosła moje oczekiwania. Efekty też. Gratuluję Organizatorom i trzymam kciuki za kolejne edycje – komentuje uczestnik poprzedniej edycji konferencji, Maciej Traczyk z firmy RR Donnelley.

Po więcej informacji o wydarzeniu zapraszamy na tę stronę. Bilety na gdańską edycję konferencji dostępne są tutaj, a na Venture Day Warszawa tutaj.