„Venture Across“ - Pierwsza polsko-niemiecka konferencja startupowa w Collegium Polonicum

venture across pierwsza polsko niemiecka konferencja startupowa w collegium polonicum
Udostępnij:
Całodniowa, binarodowa konferencja odbędzie się 29 listopada 2013, 30 metrów od granicy polsko-niemieckiej, we wspólnym budynku Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Europejskiego Uniwersytetu Viadrina, jakim jest Collegium Polonicum.

Całodniowa, binarodowa konferencja odbędzie się 29 listopada 2013, 30 metrów od granicy polsko-niemieckiej, we wspólnym budynku Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Europejskiego Uniwersytetu Viadrina, jakim jest Collegium Polonicum. Wydarzenie skierowane jest do przedsiębiorców, inwestorów, studentów, wszystkich chcących założyć własną działalność gospodarczym, oraz osób zainteresowanych sceną startupowom Polski i Niemiec.

Motywem przewodnim „Venture Across” jest potencjał gospodarczy, który może powstać poprzez kooperację obu Państw sąsiedzkich. Potrzeba rozszerzenia wiedzy na temat polskiej, jak i niemieckiej sceny startupowej, jest kolejnym ważnym aspektem konferencji, który to doskonale odzwierciedla się w programie wydarzenia. Tym samym konferencja stanie się miejscem spotkań polskiej i niemieckiej sceny startupowej.

Bliższe poznanie obu rynków, dialog z inwestorami, przedsiębiorcami oraz nauka płynąca z ich doświadczeń. To tylko część możliwości, jakie niesie ze sobą „Venture Across”. Godnym wspomnienia jest również to, iż referaty wygłaszane będą przez znanych przedsiębiorców i inwestorów. Program konferencji składa się z interaktywnych warsztatów, wykładów, jak również Pitches i Speed-Networking. Do hitów dnia należą:

Panel dyskusyjny m.in. z Pawłem Chudzińskim (Co-Founder i Managing Parter Point Nine Capital) ”Rozwój rynku StartUp’owego w Polsce i Niemczech oraz związany z tym potencjał gospodarczy”

Historia tworzenia przedsiębiorstwa Moritz’a Eckert’a (CEO Betterplace.com)

MamStartup jest patronem medialnym wydarzenia

źródło: informacja prasowa