Venture INC zainwestowało milion złotych w Boostsite.com, nowy projekt grupy Hexe

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Venture INC zainwestowało milion złotych w Boostsite.com, nowy projekt grupy Hexe

Udostępnij:

Boostsite.com, wrocławski startup technologiczny, stworzył software do automatycznej analizy SEO witryn internetowych. Spółka pozyskała właśnie milion złotych finansowania od funduszu Venture INC.
Już na wstępnym etapie Boostsite.com oferuje wsparcie dla wielu aspektów SEO, w tym analizę obszarów wymagających poprawy – uwzględniając w tym m.in. prędkość serwisu dla każdej podstrony, wytyczne do optymalizacji treści czy zaawansowaną analizę innych kluczowych parametrów. Dodatkowo prowadzi archiwizację wyglądu każdej z podstron, tworząc dla nich pełnych rozmiarów screenshot o najwyższej jakości.

Narzędzie powstało w angielskiej wersji językowej, jednak jest w stanie analizować serwisy z całego świata, w dowolnym języku. W planach spółki jest dodanie kilkunastu wartościowych funkcjonalności dla specjalistów i ekspertów SEO, m.in. automatycznego tworzenia tytułów i opisów meta description.

Boostsite.com to spółka należąca do grupy Hexe Capital – hubu technologicznego, inwestującego w modelu venture building w projekty technologiczne związane z rynkiem online. – Wszystkie narzędzia optymalizujące i automatyzujące strony www stanowią ogromną wartość, a często również inwestycję, niejednokrotnie decydującą o skuteczności biznesów online – tłumaczy Daniel Świątkowski, prezes grupy Hexe Capital.

Milion złotych na dalszy rozwój

W pomysł i potencjał Boostsite.com uwierzył notowany na GPW fundusz Venture INC, którego działalność koncentruje się na kapitałowym i merytorycznym wspieraniu perspektywicznych projektów z obszaru nowych technologii, na różnych etapach rozwoju. Inwestycja opiewa na milion złotych i zostanie przeznaczona m.in. na dalszy rozwój narzędzia oraz jego komercjalizację poza Polską. – Decyzja o finansowym zaangażowaniu w projekt Boostsite.com, sygnowany przez Hexe Capital, jest konsekwencją przyjętej przez nas strategii inwestycyjnej, zgodnie z którą jedną z dróg inwestycyjnych jest współpraca z partnerem działającym w modelu venture building. Hexe Capital udowodniła już, że tworzone przez nią projekty technologiczne mają wysoką skuteczność biznesową. Wierzymy, że to początek bardzo owocnej, ciekawej i obustronnie inspirującej współpracy – komentuje Jakub Sitarz, prezes Venture INC.

Jak tłumaczy Daniel Świątkowski z Hexe Capital, pozyskane finansowanie spółka chce przeznaczyć także na budowę skalowalnej infrastruktury do obsługi praktycznie nieograniczonego ruchu i serwisów dowolnej wielkości.

Global first

Boostsite.com chce wyjść ze swoim produktem niemal od razu na rynki zagraniczne. Wg szacunków amerykańskiej firmy badawczej BorrellAssociates, w samych tylko Stanach Zjednoczonych, firmy wydają rocznie ponad 80 miliardów dolarów na usługi SEO. Branża ta rośnie za oceanem niezwykle dynamicznie, a SEO już stało się jednym z najskuteczniejszych działań generujących sprzedaż. Wg danych BrightEdge aż 68% doświadczeń online zaczyna się od wyszukiwarki, a ponad 53% całego ruchu w witrynie internetowej pochodzi z bezpłatnych wyników wyszukiwania. Dane zebrane przez BrightEdge pokazują ponadto, że SEO generuje o 1000% więcej ruchu, niż organiczne media społecznościowe Z kolei wg danych amerykańskiego Statcounter 91,66% globalnego ruchu pochodzi z wyszukiwarki Google, Grafiki Google i Google Maps. – Wg danych HubSpot60% marketerów twierdzi, że SEO generuje najwyższej jakości źródło potencjalnych klientów. Dobrze obrana strategia SEO może okazać się w przyszłości „być albo nie być’ dla widoczności wielu firm w Internecie. Stwarza bardzo duży potencjał dla rozwoju większości biznesów, również tych niedziałających stricte w sieci. Umiejętne inwestowanie w rozwój ruchu organicznego może przynieść bardzo korzystne rezultaty – komentuje Marcin Gaworski.

 

Przeczytaj również: Venture INC obejmuje nowe udziały w foodtechowym Sundose

 

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem