Vercom z sukcesem debiutuje na GPW. Wartość całej oferty Vercom wyniosła 225 mln zł

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Vercom z sukcesem debiutuje na GPW. Wartość całej oferty Vercom wyniosła 225 mln zł

Udostępnij:

Akcje Vercom, spółki technologicznej, dostarczającej chmurowe rozwiązania w modelu CPaaS (Communication Platform-as-a-Service), zadebiutowały na głównym parkiecie GPW w Warszawie. W kwietniu spółka przeprowadziła ofertę publiczną o łącznej wartości 225 mln zł. Kurs akcji na debiucie wyniósł 53,99 zł, co oznacza wzrost o blisko 20 proc. względem ceny z oferty.

– Jesteśmy zadowoleni z udanego debiutu i pierwszych notowań naszych akcji. Dla nas jest to przełomowy moment i kolejny etap rozwoju Vercom. Dzięki środkom pozyskanym z IPO będziemy mogli jeszcze dynamiczniej rosnąć i zyskać miano lidera rozwiązań CPaaS w regionie CEE. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim akcjonariuszom za zaufanie, wierzymy, że wspólnie będziemy budować dalszą wartość Vercom – komentuje Krzysztof Szyszka, prezes zarządu Vercom.

Wartość całej oferty Vercom wyniosła 225 mln zł, a spółka pozyskała kwotę 180 mln zł, którą przeznaczy w całości na akwizycje. Celem są jednokanałowe podmioty z regionu CEE, wyróżniające się znaczną bazą klientów i umiędzynarodowieniem. W transzy detalicznej inwestorzy złożyli łącznie około 5,9 tys. zapisów na 7,9 mln akcji, w wyniku czego średnia stopa redukcji wyniosła około 92,4 proc.

– Od dzisiaj jesteśmy pierwszą spółką działającą w modelu CPaaS, która notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Dla nas jest to szczególny moment i zarazem zobowiązanie wobec nowych akcjonariuszy. Oczywiście nie chcemy ich zawieść, dlatego będziemy kontynuować nasze starania budowy lidera na rynku CPaaS w regionie CEE. Środki pozyskane z Oferty z pewnością ułatwią i przyśpieszą nam ten proces – dodaje Tomasz Pakulski, członek zarządu Vercom.