Virtualo dostarcza kontent do pierwszej w Polsce wypożyczalni e-booków

Dodane: 20.02.2013

Mam Startup

Udostępnij:

Czytelnia Tu i Tam, to nowy serwis dla miłośników wirtualnych książek z ponad 12 tysiącami e-booków do pobrania na tablety i smartfony przygotowany przez Orange i Empik Digital.

Czytelnia Tu i Tam, to nowy serwis dla miłośników wirtualnych książek z ponad 12 tysiącami e-booków do pobrania na tablety i smartfony przygotowany przez Orange i Empik Digital. Kontent do mobilnej wypożyczalni dostarcza Virtulo – dynamicznie rozwijająca się spółka z Grupy Empik i jednocześnie największy polski dystrybutor treści cyfrowych.

Oferta Czytelni Tu i Tam jest dostępna w formie abonamentu przez 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, dla wszystkich Klientów usług mobilnych Orange. Każdy, kto chciałby sprawdzić jak działa, może przez tydzień korzystać z serwisu bezpłatnie.

Nad projektem abonamentu pracowaliśmy ponad rok. Udało nam się przekonać wielu wydawców do nowego modelu biznesowego, który wymagał uwzględnienia różnych aspektów – w tym głównie kwestii prawnych związanych z licencjami – tłumaczy Robert Rybski, Prezes firmy Virtualo. Projekt ma duże szanse powodzenia, gdyż jedną z bardziej istotnych kwestii dla Klientów jest cena. W przypadku oferty Orange jest ona bardzo atrakcyjna – dodaje. Projekt abonamentu wymagał również rozbudowania platformy dystrybucyjnej Virtualo o nowe funkcjonalności obsługujące mobilną bibliotekę oraz raportowanie, które również w przypadku tej usługi odbywa się w czasie rzeczywistym.

Czytelnia Tu i Tam, to unikalna na polskim rynku wypożyczalnia legalnych e-booków z prawdziwego zdarzenia. Aby poznać zalety wirtualnej biblioteki, wystarczy pobrać i uruchomić na smartfonie lub tablecie bezpłatną aplikację mobilną, umożliwiającą wygodne wyszukiwanie, przeglądanie, wypożyczanie oraz czytanie e-booków w dowolnym czasie i miejscu. Na start przygotowano aplikację dla urządzeń z systemem Android, którą można pobrać ze sklepu Google Play. W najbliższym czasie pojawi się jej wersja dla użytkowników iOS (iPhone, iPad). Empik Digital przygotowuje aplikacje dla systemu Windows Phone oraz poprzez przeglądarki internetowe – dla użytkowników komputerów.

Katalog literatury krajowej i zagranicznej dostępnej w serwisie obejmuje szeroki wybór tytułów takich wydawnictw jak Świat Książki, WAB, Buchmann, Wielka Litera, Egmont i wiele innych. Wśród bestsellerów ostatnich miesięcy czytelnicy znajdą m. in.: „Irena” M. Kalicińskiej i B. Grabowskiej, „Spalony” A. Iwana, „Agent” M. Gretkowskiej, „Nim nadejdzie mróz” H. Mankell czy „Facet na telefon” A. J. Gabryel. Dostępna jest również cała oferta z domeny publicznej. E – czytelnicy, Klienci Orange mają do wyboru dwa pakiety – Standard za 9,84zł z VAT oraz Premium za 19,68zł z VAT. Do projektu abonamentu będziemy zapraszać kolejnych wydawców, którzy chcą korzystając z nowoczesnych technologii, upowszechniać i promować e-booki – informuje Robert Rybski.

Rynek e-booków rozwija się bardzo dynamicznie. Przybywa e-czytelników i dobrych tytułów dostępnych w wersji elektronicznej. Wzrasta również nasycenie rynku urządzeniami umożliwiającymi czytanie treści cyfrowych, co sprawia, iż miłośnicy wirtualnych książek szukają rozwiązań umożliwiających im nabywanie i wypożyczanie większej ilości e-booków w przystępnych cenach.

Usługa Czytelnia Tu i Tam to kolejny krok w kierunku upowszechnienia e-książek, które być może w przyszłości w dużym stopniu zastąpią książki papierowe podobnie jak telefony komórkowe zastąpiły stacjonarne. Śledząc wzrost rynku e-booków w Polsce, rozwój oferty i rozwiązań technologicznych można optymistycznie patrzeć na przyszłość wirtualnych książek.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem