Visa pozwoli na wykorzystanie kryptowaluty do rozliczania transakcji

Dodane:

Agata Ruszkowska Agata Ruszkowska

Visa pozwoli na wykorzystanie kryptowaluty do rozliczania transakcji

Udostępnij:

Visa łączy siły z platformą Crypto.com – dzięki temu będziemy mogli rozliczać transakcje płatnicze za pomocą  kryptowaluty USD Coin. Jakie są dalsze plany Visy w zakresie kryptowalut?

To co na początku wydawało się chwilową modą, teraz oficjalnie wkracza do świata bankowości. Waluty cyfrowe stają się coraz popularniejsze (świadczy o tych chociażby fakt, że Tesla rozpoczęła przyjmowanie płatności w kryptowalucie), dlatego nic dziwnego, że najwięksi gracze zaczynają wprowadzać u siebie tę metodę płatności (PayPal, BNY Mellon, BlackRock i Mastercard). Teraz zdecydowała się na to Visa, która oficjalnie ogłosiła współpracę z platformą Crypto.com.

„Widzimy rosnące zapotrzebowanie ze strony konsumentów na całym świecie, na dostęp do walut cyfrowych, gromadzenie ich i używanie. Mamy również świadomość, że nasi klienci oczekują produktów, które zapewnią im takie możliwości” – mówi Cuy Sheffield, dyrektor ds. kryptowalut w Visa.

Jak będzie można płacić kryptowalutą? Przede wszystkim trzeba wejść w posiadanie specjalnej karty Visa Crypto.com, która pozwala na zrezygnowanie z każdorazowego zamieniania cyfrowej waluty na tradycyjne pieniądze, co do tej pory było konieczne przy każdej transakcji. Platforma blockchain ethereum eliminuje potrzebę konwersji cyfrowych monet, co czyni cały proces prostszym i tańszym do wprowadzanie.

Firma poinformowała, że ​​nawiązała współpracę z bankiem aktywów cyfrowych i zakończyła w tym miesiącu pierwszą taką transakcję. Crypto.com wysłała USDC na konto Visa Ethereum w Anchorage.