Visa rozpoczyna współpracę z fintechem Fold. Wspólnie zaoferują kartę, która będzie wypłacać zwroty w Bitcoinach

Udostępnij:
Fintech Fold ogłosił, że przystąpił do programu Visa Fast Track. W efekcie powstanie karta płatnicza, za pośrednictwem której użytkownicy będą otrzymywać do 20 proc. zwrotu w Bitcoinach za każdy dokonany zakup. Karta ma zostać wydana w lipcu tego roku.

– Ludzie nie są teraz zainteresowani wydawaniem Bitcoinów, ale są zainteresowani ich gromadzeniem. Jeśli użytkownicy nie rozumieją Bitcoinów jako pieniędzy, na pewno zrozumieją je jako lepszą nagrodę. Umieszczanie nagród Bitcoin obok przelotów lotniczych, punktów lojalnościowych i gotówki pokazuje dojrzałość z jaką ludzie patrzą na krypto waluty – powiedział, cytowany przez serwis bloomberg.com, dyrektor generalny Fold, Will Reeves.

Will Reeves powiedział też, że karta Fold zapewnia konsumentom łatwy sposób na zdobycie nagrody w postaci Bitcoinów za ich codzienne wydatki. Zespół Fold zauważył, że wiele osób jest zainteresowanych udziałem w rozwijającej się gospodarce Bitcoinów, ale nie wiedzą jak zacząć.

– Przystępując do programu Visa Fast Track, ekscytujące fintechy, takie jak Fold, uzyskują bezprecedensowy dostęp do ekspertów, technologii i zasobów firmy Visa. Fast Track pozwala nam dostarczać nowe zasoby, które pomagają firmą się skalować – powiedział, cytowany przez serwis cryptobriefing.com, Terry Angelos z Visa.

Bitcoin jest wymagającą technologią dla użytkowników detalicznych, którzy muszą założyć konto na giełdzie i założyć wirtualny portfel, aby pomóc chronić się przed hakerami. Reeves powiedział, że jego firma pracuje nad uproszczeniem tego procesu.

Visa i startupy

Visa od dłuższego czasu aktywnie uczestniczy na rynku startupowym. Firma nie tylko inwestuje w ciekawe projekty, które mogą wzbogacić jej ofertę (jak TrueLayer, Behalf, czy Plaid), ale również aktywnie wspiera młode fintechy za pośrednictwem Visa Partner.

Jest to strona internetowa za pośrednictwem, której gigant udostępnia firmom technologicznym swoje technologie. Poza tym młodzi przedsiębiorcy otrzymują od Visa również doradztwo z zakresu wymogów regulacyjnych w różnych krajach, siatkę partnerów biznesowych oraz dostęp do technologii  swoich partnerów z całego świata.

– Fintech stale wprowadza innowacje w naszej sieci i tworzy nowe rodzaje przepływów płatności, które naszym zdaniem będą nadal przesuwać granice w kierunku lepszych sposobów płatności. Dzięki uruchomieniu Visa Partner ułatwiamy fintechom start, umożliwiając im szybsze wprowadzanie innowacji i nowych przepływów płatności na rynek – powiedział Terry Angelos, szef globalny, fintech, Visa w rozmowie z portalem Fintextra.