Vitroform – nowa inwestycja w gminie Gdów

Udostępnij:
Vitroform to rodzinna firma założona w 1997 roku specjalizująca się w gięciu szkła. Lata doświadczeń, wyspecjalizowana kadra oraz park maszynowy plasują tę firmę na pozycji lidera w produkcji najbardziej wymagających projektów z użyciem szkła giętego. Od roku 2019 przedsiębiorstwo mocno inwestuje w dział badań i rozwoju, który opracował projekt inteligentnego szkła spełniającego wiele funkcji sterowanych za pomocą wspólnego systemu zarządzania.

W związku z aktualnymi trendami, związanymi ze zwiększającymi się gabarytami szkła używanego w budownictwie i przemyśle, firma Vitroform podjęła decyzję o rozszerzeniu swojej dotychczasowej oferty o szkło w wymiarze „Jumbo” (3,2 x 6m). W ramach nowej inwestycji zostanie rozbudowana dotychczasowa hala w miejscowości Cichawa, gdzie znajduje się siedziba firmy oraz będą zakupione konieczne urządzenia do obróbki szkła wielkoformatowego.

– Rynek szkła w Polsce i  na świecie wciąż się zmienia, stawiając przed jego uczestnikami nowe wyzwania. Nasza firma pod skrzydłami Krakowskiego Parku Technologicznego chce wyjść im na przeciw, dlatego rozpoczęliśmy kilkuletni proces inwestycyjny,  który doprowadzi do zwiększenia naszej konkurencyjności zarówno w kraju jak i zagranicą – mówi Grzegorz Kmiecik, prezes firmy Vitroform sp. z o.o.

Przedsiębiorca zadeklarował poniesienie kosztów kwalifikowanych w wysokości 16 510 142,00 zł.

Krakowski Park Technologiczny wydał w tym roku 16 decyzji, łączna wartość deklarowanych nakładów inwestycyjnych to 650 000 000 złotych. Przedsiębiorcy zadeklarowali utworzenie 448 nowych miejsc pracy. W gminie Gdów to druga inwestycja w tym roku, poprzednią decyzję otrzymała firma SAZ spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k.