Vivid Games zapowiada wejście na giełdę

vivid games zapowiada wejscie na gielde
Udostępnij:
O ponad 211% wzrósł zysk netto Vivid Games w pierwszym kwartale 2015 r. To drugi najlepszy wynik w historii spółki. Jeszcze w tym roku Vivid Games zamierza przeprowadzić publiczną emisję akcji i przenieść notowania akcji główny parkiet GPW.

Przy przychodach ze sprzedaży na poziomie 3,95 mln zł, Vivid Games wypracował w pierwszym kwartale 2015 r. 1,16 mln zł zysku netto (wzrost o 211,5%). Zysk operacyjny zwiększył się do 1,43 mln zł (wzrost o 245%). - Mimo że dla branży I kwartał to najmniej owocny okres w roku, udało nam się osiągnąć rekordowy wynik netto, który stanowi już prawie połowę całego ubiegłorocznego zysku spółki. Rosnące wpływy ze sprzedaży to efekt skutecznej transformacji naszych produktów do modelu Free2Play - podkreśla Remigiusz Kościelny, prezes Vivid Games.

Kwartalny zysk netto bydgoskiego developera był tylko o 3 tys. zł niższy niż rekordowy IV kwartał 2014 r. (najwyższy w całej historii spółki). Jeśli chodzi o sprzedaż, dotychczas lepszy był również tylko ostatni kwartał ubiegłego roku. - Coraz lepsza monetyzacja i rozpoznawalność Real Boxing, który trafił już do kilkudziesięciu milionów graczy na całym świecie, pozwala nam z dużym optymizmem patrzeć zarówno na kolejne kwartały, jak i premierę Real Boxing 2 - dodaje Kościelny.

Dopiero Real Boxing 2, zaprojektowany w pełni i od podstaw w modelu Free2Play pozwoli w pełni wykorzystać tkwiący w nim potencjał. - Oficjalna kampania promocyjna nowej gry wystartuje na największych branżowych targach Gamescom w Kolonii - zapowiada prezes. Kolejnym tytułami które opuszczą stajnię bydgoskiej spółki będą Street Fighting oraz Real Casino. - Na intensyfikacje skali działalności oraz potencjalne inwestycje kapitałowe będziemy potrzebować dodatkowych środków, dlatego planujemy jeszcze w tym roku przeprowadzić publiczną emisję akcji i przenieść notowania na GPW - wyjaśnia Remigiusz Kościelny.