Vixa Games rozważa emisję akcji

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Vixa Games rozważa emisję akcji

Udostępnij:

Vixa Games, producent i wydawca gier, w którego portfolio dominują casualowe gry z segmentu indie premium na konsole i komputery osobiste, rozważa przeprowadzenie emisji akcji, z której chce pozyskać od 2,5 mln zł do 3 mln zł. Środki od inwestorów mają pomóc m.in. w realizacji nowych gier oraz rozbudowie wewnętrznych zespołów studia. W pierwszej połowie 2022 r. Vixa Games planuje debiut na rynku NewConnect.
– Dołączenie do grona spółek publicznych jest dla nas ważnym celem strategicznym, który chcemy zrealizować w 2022 roku. Chcemy stać się bardziej rozpoznawalni zarówno na lokalnym, jak i zagranicznym rynku gamedev oraz zwiększyć naszą widoczność, zwłaszcza w gronie dużych inwestorów – mówi Juliusz Mićko, prezes zarządu Vixa Games. – Obecnie rozważamy przeprowadzenie emisji akcji. Naszym celem jest pozyskanie od inwestorów kwoty 2,5-3 mln zł na produkcję nowych gier indie premium oraz rozbudowę wewnętrznych zespołów. Środki wykorzystamy także na sfinalizowanie tytułów, nad którymi obecnie pracujemy, tzn. The Crackpet Show, Horrorchero i Caravan. Gry będą dostępne w wersjach na konsole i PC – dodaje Juliusz Mićko.

Obecnie Vixa Games uczestniczy w Gamescom 2021, największych europejskich targach gier. Spółka jest oficjalnym partnerem targów. Podczas Game Night, wydarzenia towarzyszącego targom,Vixa Games zaprezentowała studio i swoją autorską produkcję The Crackpet Show graczom oraz potencjalnym partnerom biznesowym.

– Cieszymy się, że mogliśmy jako jedna z dwóch polskich spółek gamingowych wziąć udział w Game Night i zaprezentować nasz tytuł The Crackpet Show. Na wydarzeniu zmierzyliśmy się z wybranymi projektami doświadczonych twórców z Polski, Francji oraz Niemiec, których produkcje oceniało międzynarodowe jury – mówi Juliusz Mićko, prezes zarządu Vixa Games.

Vixa Games będzie także uczestniczyć w Awesome Indies Showcase, kolejnym wydarzeniu towarzyszącym Gamescom 2021, które współorganizuje IGN, jeden z największych portali growych. Studio w trakcie tego eventu zaprezentuje na oficjalnych kanałach YouTube Gamescom i IGN zwiastun rozgrywki swojej autorskiej produkcji The Crackpet Show. Podczas trwania targów, gra będzie promowana także na podstronie dedykowanej Gamescom 2021 na platformie Steam. The Crackpet Show jest kreskówkową grą akcji z gatunku roguelite, w której gracz weźmie udział w szalonym show i będzie walczyć ze zmutowanymi stworzeniami w specjalnie stworzonych arenach walki.

Premiera gry na komputery osobiste w trybie early access na platformie Steam planowana jest w IV kw. br. W 2022 r. spółka chce udostępnić pełną wersję tytułu na PC, Nintendo Switch, Xbox oraz PlayStation.

Do końca br. zadebiutują Love Colors na Nintendo Switch i PC oraz Dino Galaxy Tennis na konsole Nintendo Switch, PlayStation 4, Xbox One.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem