Vocaly i SmartDust zwycięzcami TDJ Pitango Seed Competition 2

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Vocaly i SmartDust zwycięzcami TDJ Pitango Seed Competition 2

Udostępnij:

Startupy Vocaly i SmartDust otrzymały równorzędne nagrody Grand Prix konkursu TDJ Pitango Seed Competition 2. Nagroda to 1 mln zł finansowania oraz pakiety mentoringowe dla każdego ze startupów. Nagrodą publiczności uhonorowany został SmartDust.

– Cała finałowa piątka startupów zrobiła na członkach jury ogromne wrażenie. Walka o pierwszeństwo była niezwykle wyrównana dlatego podjęliśmy decyzję o przyznaniu dwóch równorzędnych nagród Grand Prix dla Vocaly i SmartDust. To, co zdecydowało o sukcesie tych spółek to zaawansowana technologia stojąca za każdą z nich, mocny zespół i potencjał do globalnego sukcesu – podkreśla Wojciech Fedorowicz, partner zarządzający TDJ Pitango Ventures i jeden z jurorów konkursu TDJ Pitango Seed Competition 2.

Firma Vocaly Pro opracowała aplikację mobilną opartą na sztucznej inteligencji do samodzielnego treningu głosu z zastosowaniem w obszarze nauki śpiewu, logopedii, foniatrii i psychologii głosu.

– Vocaly dostarcza kompleksowe rozwiązania dla problemów związanych z samodzielnym treningiem głosu, pozwalając tym samym użytkownikowi ćwiczyć w kontrolowany, czyli zdrowy i efektywny sposób – tłumaczy Karolina Borner, założycielka i CEO Vocaly.

SmartDust to technologia, która łączy urządzenia mobilne w wirtualne laboratoria testowe. Aktualnie na rynku jest ponad 12 000 różnych modeli urządzeń mobilnych. Zdobycie urządzeń potrzebnych do przetestowania gry, aplikacji czy strony mobilnej jest kluczowe dla sukcesu ich deweloperów.

– SmartDust łączy niewykorzystane urządzenia składowane w firmach technologicznych, prywatnych laboratoriach testowych oraz innych miejscach, z programistami i testerami. Dzięki lekkiemu oprogramowaniu i wykorzystaniu istniejącej infrastruktury, jesteśmy w stanie zaoferować dostęp do 80% modeli urządzeń mobilnych na świecie, obniżając jednocześnie koszt dostępu o 90% – mówi Rafał Trzeciak, współzałożyciel i CEO SmartDust.

SmartDust zdobył w tej edycji konkursu również nagrodę publiczności.

Oprócz finansowania zwycięzcy otrzymają również szyty na miarę pakiet „smart money” w postaci menedżerskiego i mentorskiego wsparcia ekspertów z sieci networkingowej TDJ Pitango Ventures.

Największą popularnością konkurs cieszył się wśród startupów ze stolicy – 32% zgłoszonych projektów ma siedzibę w Warszawie. Kolejno był to Lublin (10,2%), Kraków (8,8%), Wrocław (7,5%) i Poznań (4,1%). Odnotowano także zespoły z zagranicy, planujące inkubację w Polsce, których odsetek wyniósł 4,8%. Patrząc na sektory, również w tej edycji na pierwszym miejscu uplasowały się startupy AI / Machine Learning (14,3%), ale tym razem na równi z Digital Health i Wellness. Za nimi Consumer products (7,5%), Sustainability (6,8%), Agritech (6,1%), Edtech (6,1%) oraz inne.

Transmisję z Gali Finałowej można zobaczyć pod linkiem: https://youtu.be/2Xad99oAUEU

Lista zwycięskich i finałowych projektów:

  • Vocaly (1 mln zł dofinansowania od TDJ Pitango Ventures) jest aplikacją mobilną opartą na sztucznej inteligencji do samodzielnego treningu głosu z zastosowaniem w obszarze nauki śpiewu, logopedii, foniatrii i psychologii głosu. VOCALY jest odzwierciedleniem pracy prawdziwego trenera wokalnego i dostarcza kompleksowego rozwiązania dla problemów związanych z samodzielnym treningiem głosu pozwalając tym samym użytkownikowi ćwiczyć w kontrolowany, czyli zdrowy i efektywny sposób.
  • SmartDust (1 mln zł dofinansowania od TDJ Pitango Ventures)  (nagroda publiczności) łączy urządzenia mobilne w wirtualne laboratoria testowe. Aktualnie na rynku jest ponad 12 000 różnych modeli urządzeń mobilnych. Zdobycie urządzeń potrzebnych do przetestowania gry, aplikacji, czy strony mobilnej jest kluczowe dla sukcesu firm je dewelopujących. SmartDust łączy niewykorzystane urządzenia składowane w firmach technologicznych, prywatnych laboratoriach testowych oraz innych miejscach, z programistami i testerami. Dzięki lekkiemu oprogramowaniu i wykorzystaniu istniejącej infrastruktury, startup jest w stanie zaoferować dostęp do 80% modeli na świecie obniżając jednocześnie koszt dostępu o 90%.   W efekcie nowe grupy twórców mobilnych otrzymują szansę zbudowania prawdziwie globalnej bazy użytkowników i rozsianie swoich pomysłów po całym świecie.
  • Redata to platforma do monitorowania jakości danych, która umożliwia inżynierom danych identyfikowanie i monitorowanie błędów oraz rozbieżności w poddawanych analizie zbiorach danych. Redata operuje w modelu open-source i wykorzystuje zaawansowane algorytmy wykrywania błędów. Narzędzie skanuje dane i wyświetla w czasie rzeczywistym alerty w sytuacji wykrycia anomalii.
  • Smart Forest tworzy platformę dla prostego i bezpiecznego inwestowania w plantacje leśne drzew. Dla każdego drzewa wydawany jest  cyfrowy certyfikat (NFT, Non Fungible Token), który zmienia je w płynne i stabilne aktywo, znacznie obniżając ryzyko i próg wejścia w leśne i zrównoważone inwestycje.
  • Mentorist jest aplikacją mobilną, która streszcza najlepsze książki biznesowe i samo rozwojowe, oraz, co ważniejsze, dostarcza instrukcje oraz narzędzia do wdrażania tej wiedzy w życie.