Vodcom jako pierwszy agregator ofert VOD startuje w Polsce

Dodane: 11.04.2016

Informacja prasowa

Udostępnij:

Vodcom.pl, serwis katalogujący pozycje wideo i oferty cenowe udostępniane przez dostawców VOD na terenie Polski, oficjalnie otworzył swoje podwoje.

Vodcom.pl to katalog filmów, seriali i programów, dostępnych w polskiej legalnej ofercie VOD (wideo-na-żądanie), wraz z bezpośrednimi linkami do materiałów wideo. Serwis umożliwia wyszukanie interesującej użytkownika pozycji wideo i przegląd miejsc, w których pozycja jest dostępna. Katalog pozycji wideo zawiera wszystkie aktualne oferty cenowe dostawców.

Skatalogowani dotychczas dostawcy to: Vod.pl należący do Grupy Onet, Ipla i Cyfrowy Polsat, TVP VoD, Kinoplex, Chili.tv, Strefa VOD, Kino Świat, PlayPuls, Player.pl., Studio Filmowe TOR, Studio Miniatur Filmowych,  Trwają prace nad dodaniem ofert kolejnych wydawców, ponieważ celem jest udostępnienie internautom możliwości przeglądania pełnej oferty filmowo-programowej w Polsce. Poza internetowymi serwisami VOD, porównywarka obejmie również oferty VOD dostępne na cyfrowych platformach tv, w telewizjach kablowych i u operatorów telekomunikacyjnych.

Vodcom.pl przekonuje do skorzystania z katalogu pozycji i ofert cenowych hasłem „Znajdź swój czas na film”. Katalog można przeszukać pod katem długości trwania filmu. Dodatkowo filtry obejmują między innymi cenę, kategorię i gatunek, kraj i rok produkcji, kategorię wiekową materiału.

Zalogowani użytkownicy mają ponadto możliwość przechowywania ulubionych filmów w swoim schowku lub ustawiania notyfikacji o dostępności na pozycjach, które nie widnieją w aktualnej ofercie. Plany rozwoju serwisu obejmują możliwość tworzenia przez internautę własnego ekosystemu urządzeń i mediów, w obszarze którego użytkownik będzie wyszukiwać interesujące materiały filmowe.

– Celem istnienia serwisu jest pomoc użytkownikom VOD w odpowiedzi na pytanie, gdzie mogą zobaczyć poszukiwany film – mówi współtwórca serwisu Jacek Skrodzki. – Kierujemy widzów wyłącznie do legalnych serwisów. Kwestia legalności treści, do których dostęp ułatwiamy i upraszczamy, jest dla nas fundamentalna. Głęboko wierzymy, że nasz serwis  wspiera działania mające na celu ograniczenia szarej strefy w dostępie do materiałów wideo.

Katalog porównuje wyłącznie oferty legalnie działających dostawców, posiadających licencje do dystrybucji materiałów wideo na rynku polskim. Vodcom.pl jest odnotowany w bazie legalnych źródeł prowadzonej przez Fundację Legalna Kultura, które dają dostęp do utworów z zachowaniem wszelkich praw przynależnych twórcom.

Vodcom.pl funkcjonuje w fazie beta od 30 września 2015 roku. Serwis kataloguje obecnie blisko 6 tysięcy filmów oraz ponad 60 tysięcy odcinków seriali i programów. Z Vodcom.pl korzysta już ponad 30 tysięcy użytkowników miesięcznie.

fot. pixabay.com