Volkswagen i Microsoft łączą siły i wspólnie budują platformę zautomatyzowanej jazdy

Dodane:

Marta Wujek Marta Wujek

Volkswagen i Microsoft łączą siły i wspólnie budują platformę zautomatyzowanej jazdy

Udostępnij:

Grupa Volkswagen będzie współpracować z firmą Microsoft w celu stworzenia opartej na chmurze platformy zautomatyzowanej jazdy (ADP) na platformie Microsoft Azure. Dzięki uruchomieniu ADP na platformie Azure, Car.Software Organisation zwiększy wydajność systemów wspomagania kierowcy (ADAS) i funkcji AD dla samochodów osobowych marki Volkswagen.

– Przekształcając Grupę Volkswagen w dostawcę mobilności cyfrowej, dążymy do ciągłego zwiększania wydajności naszego oprogramowania. Budujemy platformę zautomatyzowanej jazdy z firmą Microsoft, aby uprościć pracę naszych programistów za pośrednictwem jednej skalowalnej i opartej na danych środowiska inżynieryjnego platformie. Łącząc naszą wiedzę w zakresie opracowywania połączonych rozwiązań napędowych z wiedzą firmy Microsoft w zakresie inżynierii chmury i oprogramowania, przyspieszymy rozwój usług w zakresie mobilności – powiedział w komunikacie Dirk Hilgenberg, dyrektor generalny Car.Software Organisation.

Car.Software Organisation

Car.Software Organisation jest firmą zajmującą się oprogramowaniem motoryzacyjnym w Grupie Volkswagen. Została założona w 2020 roku i od tamtej pory rozwija rozwiązania technologiczne dla przemysłu motoryzacyjnego. W ramach powołanej spółki pracuje około 4000 inżynierów i programistów na całym świecie, którzy budują jednolitą platformę oprogramowania dla wszystkich marek Grupy Volkswagen.

Car.Software Organisation działa w centrach kompetencji w zakresie oprogramowania w Wolfsburgu, Ingolstadt, w Stuttgarcie, Berlinie i Monachium, a także w Seattle. Od 2018 roku Car.Software Organisation odpowiedzialna jest za wszystkie usługi cyfrowe i oferty mobilności Volkswagena.

AD i ADAS

DOcelowo Microsoft i Car.Software Organisation zamierzają umożliwić partnerom technologicznym tworzenie narzędzi i usług integrujących się z platformą w celu zwiększenia tworzenia rozwiązań AD i ADAS. Platforma będzie wykorzystywała petabajty danych od warunków drogowych i pogodowych po wykrywanie przeszkód i zachowanie kierowcy. Zebrane dane będa nalizowane przez sztuczną inteligencję przy wykorzystaniu technologii uczenia maszynowego.

– Jest to kolejna ewolucja naszej fundamentalnej współpracy z Grupą Volkswagen. Dzięki niej Volkswagen ma szansę przyspieszyć swoją transformację, jako dostawcy mobilności opartej na oprogramowaniu. Moc platformy Microsoft Azure oraz możliwości obliczeniowe, dane i sztuczna inteligencja umożliwią Volkswagenowi szybsze dostarczanie klientom bezpiecznych i niezawodnych zautomatyzowanych rozwiązań – powiedział Scott Guthrie, wiceprezes wykonawczy, Cloud + AI w firmie Microsoft.