VSCOcam – edytor, sklep i magazyn o fotografii

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Modele biznesowe startupów powinny dostosowywać się do rynku. Czasem dochodzi do takich sytuacji, że zarabia się na typowo pobocznych działaniach. Na tym biznesowe działania opiera opisywana aplikacja. Oferuje świetne bezpłatne narzędzie do edycji zdjęć, kupna i nauki jak je robić.

Modele biznesowe startupów powinny dostosowywać się do rynku. Czasem dochodzi do takich sytuacji, że zarabia się na typowo pobocznych działaniach. Na tym biznesowe działania opiera opisywana aplikacja. Oferuje świetne bezpłatne narzędzie do edycji zdjęć, kupna i nauki jak je robić.

Kilka razy opisywaliśmy już ciekawe aplikacje do edycji zdjęć. Na swoich smartfonach macie ich pewnie jeszcze więcej, bądź chociaż o nich czytaliście. Tą którą przedstawiamy dzisiaj nie możecie po prostu ominąć. VSCOcam, to coś więcej niż aplikacja. To całościowy pakiet dla amatarów i profesjonalistów fotografii.

źródło obrazka: vsco.co | Grafika główna artykułu pochodzi z Fotolia

Pierwszą funkcją jaką warto opisać w tej aplikacji jest możliwość wyjątkowego robienia zdjęć. Korzystając VSCOcam i ustawiając obiketyw na dany obiekt, mamy możliwość wybrania tego na czym ma się dokładnie skupić (Focus) oraz to co ma posłużyć jako ekspozycja (Exposure). Dzięki nim nasze zdjęcie będzie bardziej przypominać te robione profejsonalnymi aparatami. Najważniejszy element zdjęcia zostanie wyostrzony, a tło lekko zamazane.

Kolejną ciekawą funkcjonalnością jest łatwy przegląd zrobionych zdjęć, oznaczanie i szybkie dzielenie się nimi. Do tego zestawu dołożono masę filtrów oraz zaawansowanych funkcji takich jak np. podwyższenie kontrastu czy jasności zdjęcia. Do każdego z nich przypisana jest lokalizacja. Gdzie dokładnie zostało zrobione zdjęcie możemy zobaczyć też na zaadaptowanej mapie.

Oprócz podstawowych funkcji jakie znajdziemy w większości aplikacji w kategorii edycji zdjęć, ta wyróżnia się m.in. sklepem. Interesujące fotografie z całego świata możemy pobrać na naszego smartfona płacąc za niego. Zastosowanie modelu „In-app purchase” zasila konta twórców fotografii jak i aplikacji. W sklepie są też bezpłatne zdjęcia, które również możemy pobrać.

W drugiej od góry zakładce aplikacji znajdziemy magazyn VSCOcam, w którym poznamy ciekawe historie zaprezentowane w formie zdjęć, z opisem zachęcającym do zagłębienia się w temacie. Jeśli zachwyciła nas kolekcja zdjęć danego autora, to możemy szybko przejść do jego bloga prowadzonego na platformie VSCOcam. W magazynie znajdziemy też tutoriale mówiące o tym jak uwiecznić ciekawą obraz.

Aplikacja VSCOcam jest dostępna do pobrania za darmo na urządzenia z systemem iOS. Twórcami są byli pracownicy takich spółek jak Apple, Adobe, Sony czy Getty Images. Startup powstał w 2011, a jego siedziba mieści się na przedmieściach San Francisco. W sierpniu 2013 roku użytkownicy VSCOcam za pomocą aplikacji zrobili przeszło cztery miliony zdjęć. Jak donosi The Verge niebawem ma pojawić się wersja aplikacji na Androida.