W 2019 do naszego portfolio dołączyło 6 nowych startupów. Aligo Venture Capital podsumowuje 2019 rok.

Dodane:

Przemysław Sola Przemysław Sola

W 2019 do naszego portfolio dołączyło 6 nowych startupów. Aligo Venture Capital podsumowuje 2019 rok.

Udostępnij:

Sześć nowych spółek z inwestycją na ponad sześć milionów złotych oraz kolejne sukcesy spółek portfelowych. Za nami pracowity rok ale nie zwalniamy tempa. Aligo Venture Capital podsumowuje 2019 rok.

Czytasz właśnie cykl artykułów pt. „Podsumowania roku”, w którym polskie akceleratory oraz fundusze opowiadają, jak minął im 2019 rok. Jeśli chcesz przeczytać inne teksty z serii, zajrzyj tutaj.

Nasze zainteresowania koncentrujemy wokół technologii szeroko pojętej ochrony zdrowia oraz ICT i automatyzacji i robotyzacji procesów. Przychylenie patrzymy na hardware. Krytyczne są dla nas innowacyjność pomysłu, zaangażowanie zespołu pomysłodawców oraz przemyślany model biznesowy.

W 2019 do naszego portfolio dołączyło 6 nowych startupów. Wsparliśmy BIOGLIKO, które dzięki naszemu zaangażowaniu rozwija projekt nowego wyrobu medycznego. Naszą uwagę przyciągnęło również kilka projektów z obszaru inżynieryjnego. W ramach AI-LASER rozwijamy system skanu, umożliwiający tworzenie modeli 3D terenu. MULTI-ARCHEO pracuje nad nową technologią rozpoznawczą w badaniach gruntu. CAVITEL POLAND prowadzi prace badawcze nad nową, innowacyjną technologią produkcji 3-warstwowej folii opakowaniowej eko- i foto- degradowalnej. Dotychczasowe sukcesy oraz innowacyjna koncepcja zachęciła nas do inwestycji w projekt HRMAPA, w ramach którego na bazie elementów sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego będziemy mieć szansę poprawić procesy HR. Algorytmy sztucznej inteligencji będziemy wykorzystywać również w projekcie AI-SCENE, gdzie opracujemy system lokalizowania obiektów 3D w scenie.

Taki wynik to efekt ciężkiej pracy całego zespołu. Złożyło się na to 837 przeanalizowanych projektów, niezliczona liczba telekonferencji i spotkań, szereg eventów krajowych ale również zagraniczne wojaże, na których promowaliśmy nasz portfel i poszerzaliśmy sieć kontaktów. Wynik to również efekt dobrej współpracy z inwestorami oraz naszym partnerem publicznym – Narodowym Centrum Badań i Rozwoju.

Jesteśmy zadowoleni również z rozwoju dotychczasowego portfela Copernicus Computing ma za sobą kolejny rok intensywnego wzrostu. Nowe realizacje Abyss Glass pozwoliły spółce myśleć o poszerzeniu swojej oferty. Na wymagającym rynku, w oczekiwaniu na nowe instalacje OZE dobrze radził sobie Polbiotech. QRtag zrealizował kolejną rundę finasowania, pozyskując nowego inwestora. KSME zakończyło pierwszy etap prac przygotowawczych do rozwoju modelu magazynowania energii i przystępuje do rozmów z inwestorami zainteresowanymi kolejną rundą finansowania. Dodatkowo, udało nam się sfinalizować jedno wyjście z inwestycji – nasz portfel opuścił BCHouse.

W 2020 r. zamierzamy zrealizować co najmniej 7 nowych inwestycji. Poszukujemy ambitnych projektów, ale z wiarygodną ścieżką komercjalizacji. Pozytywnie oceniamy jakość zgłaszających się do nas projektów. Edukacja rynku pozytywnie wpływa na stopień przygotowania pomysłodawców do rozmów z inwestorami.

Autor: Przemysław Sola, CEO w Aligo Venture Capital.