W bazie Renters.pl znajduje się już ponad 3 500 obiektów – podsumowanie 2023

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

W bazie Renters.pl znajduje się już ponad 3 500 obiektów – podsumowanie 2023

Udostępnij:

Naszym celem jest monitorowanie przestrzegania zasad etyki w branży i zwalczanie nieuczciwej konkurencji – mówi w podsumowaniu 2023 Kamil Krzyżanowski, CEO Renters.pl.

Co dobrego spotkało Wasz startup w 2023 r.?

W 2023 roku odnieśliśmy znaczący sukces w rozwoju naszej firmy. Nasze portfolio zarządzanych apartamentów praktycznie podwoiło się, przynosząc za sobą gwałtowny wzrost przychodów. W naszej bazie znajduje się już ponad 3 500 obiektów. Dzięki temu osiągnęliśmy wysoką pozycję na rynku zarządzania apartamentami na wynajem krótkoterminowy w Polsce i wyprzedziliśmy konkurencję. Wielkimi krokami zbliżamy się do przekroczenia 4 000 apartamentów już w pierwszej połowie 2024 roku. Wkroczyliśmy również do nowych lokalizacji, takich jak Katowice, Rzeszów, Łódź, a w naszych planach znajdują się już kolejne atrakcyjne lokalizacje, m.in. Szczecin.

Z czym mieliście problemy/co się nie udało w 2023 r.?

Istotnym wyzwaniem w 2023 r., z jakim się zmierzyliśmy, była występująca inflacja. Kluczowa była konieczność dostosowania strategii zarządzania wynajmowanymi apartamentami, aby utrzymać optymalne obłożenie i satysfakcjonujące zyski dla właścicieli. Wygenerowała ona wiele nadprogramowej pracy, ale mimo trudności, skoncentrowaliśmy się na skutecznych działaniach, aby sprostać temu wyzwaniu.

Co zmienilibyście w prawie/przepisach/ żeby lepiej Wam się funkcjonowało w 2024 r.?

Naszym głównym postulatem dotyczącym zmian w prawie na 2024 rok jest konieczność profesjonalizacji branży i wprowadzenie jakichkolwiek regulacji. Jako lider branży, podjęliśmy inicjatywę i aktywnie uczestniczymy w Polskim Stowarzyszeniu Wynajmu Krótkoterminowego. Naszym celem jest współtworzenie i monitorowanie przestrzegania zasad etyki w branży, zwalczanie nieuczciwej konkurencji, aktywne uczestnictwo w kształtowaniu regulacji dotyczących wynajmu krótkoterminowego oraz edukacja i promocja tego rynku. Wspólnie z innymi firmami dążymy do stworzenia zrzeszenia, które będzie działać na rzecz zarówno wynajmujących apartamenty, jak i gości.

Kamil Krzyżanowski – Jako CEO w Renters.pl strategicznie nadzoruje kluczowe operacje, kierując się wizją efektywnego rozwoju. W ciągu zaledwie pierwszych trzech lat udało się stworzyć firmę, która stała się pierwszym partnerem sieci Marriott w Polsce oraz zajęła 36. miejsce wśród top 50 największych operatorów najmu krótkoterminowego na świecie według globalnego rankingu Top Property Managers. W marcu br. spółka zyskała dokapitalizowanie z funduszu private equity zarządzanego przez Enterprise Investors. Chwilę później przejęła innego operatora (firmę Rent Like Home). Dzisiaj Renters zatrudnia ok. 250 osób. Krzyżanowski skupia się również na dalszym rozwoju firmy, koncentrując się na kolejnych akwizycjach w Polsce oraz krajach Europy Środkowo-Wschodniej i dalszym organicznym rozwoju portfolio.