W ciągu tygodnia Microsoft Teams pozyskał 12 mln użytkowników. To efekt koronawirusa

Dodane:

Kasia Krogulec Kasia Krogulec

W ciągu tygodnia Microsoft Teams pozyskał 12 mln użytkowników. To efekt koronawirusa

Udostępnij:

W ciągu jednego tygodnia (11-18 marca 2020 r.) Microsoft Teams, platforma ułatwiająca pracę zdalną w firmach, odnotowała wzrost o 12 mln użytkowników. W tym momencie z aplikacji korzysta 44 mln ludzi.

Jeszcze w styczniu ubiegłego roku Teams miało 8 mln odbiorców.

Wzrost zainteresowania platformą jest spowodowany epidemią koronawirusa i tym, że wiele firm przeszło na tryb pracy zdalnej.

Statystyki Teams

Na stronie Nasdaq czytamy, że z aplikacji Teams korzysta ponad 650 firm zatrudniających powyżej 10 tys. pracowników. Platforma jest także używana przez 93 koncerny notowane na liście Fortune 100.

W ciągu 7 dni, od 11 do 18 marca, na platformie użytkownicy wygenerowali każdego dnia 900 mln minut spotkań online i rozmów.

W ciągu ostatnich kilku dni zainteresowanie Teams wzrosło 7-krotnie we Francji, o 10 razy zwiększyło się w Hiszpanii oraz o 14 razy w Holandii.

Nowości w aplikacji

W tym miesiącu zespół Microsoft Teams poinformował też o dodatkowych funkcjach platformy mających na celu poprawę komunikacji między zespołami opieki zdrowotnej oraz ułatwienie wizyt online.

– Mamy w Microsoftcie produkt o nazwie Bookings. Jest on częścią programu Outlook i ułatwia planowanie spotkań B2C. To, co zrobiliśmy, to zintegrowaliśmy Bookings z Teams, gdzie klienci mogą sami tworzyć wirtualne wizyty, które pojawiają się w kalendarzu lekarza. Pacjent dostaje e-mail, z którego jednym kliknięciem połączy się na wirtualną wizytę – powiedziała dla Mobi Health News Kristina Behr, dyrektor generalna ds. nowoczesnej pracy w Microsoft.

Poza tym Microsoft zapowiedział również, że niebawem wprowadzi nowe rozwiązania mające usprawnić korzystanie z Teams.

Planowane jest dodanie m.in. sterowanego przez sztuczną inteligencję tłumienia dźwięków w tle podczas połączeń telekonferencyjnych, funkcji ułatwiającej zabieranie głosu w trakcie firmowych połączeń na żywo oraz możliwość korzystania z niektórych opcji platformy bez konieczności połączenia z Internetem.

O Microsoft Teams

Microsoft Teams został zaprezentowany jesienią 2016 r. i uruchomiony w 2017 r. Jest platformą pozwalająca na komunikację pomiędzy pracownikami jednej firmy.

W obecnej sytuacji zaczęła być używana także przez niektóre szkoły.

Teams miała stać się konkurentem dla usługi Slack, która wcześniej dominowała jako korporacyjny komunikator.

Początkowo platforma Microsoft Teams była zintegrowana z pakietem Office 365. Jednak od 2018 r. udostępniono także jej osobną, darmową wersję.

 

Fot.mat.pras. Microsoft