W dwóch ruchach umieścisz na stronie rozkład jazdy komunikacji miejskiej – TransitArt

Dodane: 15.09.2015

Adam Sawicki

Udostępnij:

Integracja danych rozkładowych jazdy ze stroną WWW może być prostsza, przekonuje Bogumił Zięba. Przedsiębiorca stworzył bowiem TransitArt, system upraszczający ten proces do dwóch ruchów. Mimo że projekt jest świeży i jeszcze nie generuje zysku, to jego pomysłodawca chce nim zawojować świat.

Dodaj rozkład jazy w kilka minut

Realizacja innowacyjnych projektów dla „inteligentnych miast” niekiedy wymaga dużego wysiłku i sporego nakładu pracy. Bogumił Zięba, CEO Inovatica, przekonuje, że sprawa dotyczy również programistów, którzy muszą się nieźle napocić, aby wdrożyć na stronie internetowej wizualizacje informacji dla pasażerów komunikacji miejskiej czy międzymiastowej. Trzeba wówczas wyposażyć witrynę online zarówno w rozkład jazdy, jaki i planer podróży, najlepiej taki, który obrazuje przebieg trasy na mapie.

Na zdjęciu Bogumił Zięba, twórca TransitArt | fot. materiały prasowe 

Dlatego też łódzki przedsiębiorca z zespołem Inovatica wystartował z nowym przedsięwzięciem dedykowanym właśnie programistom pracującym na co dzień z danymi rozkładowymi komunikacji miejskiej. Mowa o TransitArt, narzędziu dzięki któremu osoby odpowiedzialne w firmach za wdrażanie i wizualizacje powyższych danych, będą mogły w krótszym czasie „uzbroić” własne strony internetowe w takie dane.

Przekaż dane i skopiuj kod JavaScript

W uproszczeniu TransitArt służy do przetwarzania informacji rozkładowych i ich publikacji w sieci. Co najlepsze, proces ten jest zautomatyzowany i można go streścić w dwóch ruchach. Wystarczy, że za pośrednictwem oprogramowania wgramy plik zawierający dane pasażerskie, a w zamian otrzymamy kod JavaScript, który następnie należy skopiować do źródła strony. Wtedy rozkład jazdy pojawi się online. – W ten sposób rozwiązujemy problem związany z szybkim wdrażaniem danych rozkładowych i ich wizualizacją na stronach internetowych i w aplikacjach mobilnych – mówi CEO Inovatica.

Ponadto za pomocą software’u stworzonego przez Ziębę użytkownicy, korzystający z popularnych systemów CMS, takich jak WordPress, Joomla i Drupal, mogą wygenerować komponenty opowiadające wyżej wymienionemu kodowi JavaScript i zintegrować go z własną stroną WWW. Dodatkowo TransitArt jest również elastycznym narzędziem, dzięki czemu publikowany szablon z rozkładem jazdy możemy dowolnie formatować i dostosowywać do wyglądu i układu naszej witryny internetowej.

TransitArt ruszy w świat

Zięba wyjaśnia, że oprogramowanie jest już w pełni gotowe do użytku i zdradza jednocześnie, że dotychczas nie udało mu się wygenerować zysku, bo projekt jest jeszcze w fazie wzrostu. Nie oznacza to jednak, że TransitArt nie ma już na koncie pierwszych sukcesów. Okazuje się, że software został już zintegrowany m.in. ze stronami Poloko.pl i Mazowszanie.eu. Ponadto w najbliższym czasie zespół stojący za projektem wzbogaci funkcjonalność narzędzia m.in. o planer podróży dedykowany osobom niepełnosprawnym. Bo jak przyznaje prezes spółki zamiar jest jeden: stworzyć markę, która będzie rozpoznawalna na arenie międzynarodowej.