W gdańskiej Stoczni Cesarskiej powstanie miasteczko dla startupów

Dodane:

Julia Gugniewicz Julia Gugniewicz

W gdańskiej Stoczni Cesarskiej powstanie miasteczko dla startupów

Udostępnij:

Stocznia Cesarska w Gdańsku rozstrzygnęła konkurs na opracowanie koncepcji mobilnego miasteczka kontenerowego, które ma stać się miejscem wspierającym rozwój społeczności startupów.

Konkurs na miasteczko dla startupów organizowany był we współpracy z Fundacją „Edukacja, Praktyka, Rozwój” i Wydziałem Architektury Sopockiej Szkoły Wyższej. Jego celem było wyłonienie koncepcji miasteczka kontenerowego, które najlepiej zagospodarowałoby przestrzeń wokół żurawia M3.

W konkursie wzięło udział pięć studenckich ekip. Jurorzy za najlepszą uznali koncepcję „Mind Dock”, przygotowaną przez Sylwię Skwarczyńską i Magdalenę Maczan. Ich projekt w największym stopniu pozwalała oddać ducha bliskiego miasteczka w skali mikro, jednocześnie zachowując surowy i przemysłowy charakter stoczni.

Rozstrzygnięciu konkursu towarzyszyło nawiązanie oficjalnej współpracy między firmą Stocznia Cesarska Development i Gdańską Fundacją Przedsiębiorczości, która prowadzi Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER. W ramach współpracy promocją zostaną objęte projekty przygotowywane dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz startupów na terenie miasteczka kontenerowego. W planach jest również komercjalizacja powierzchni, a także stworzenie koncepcji animacji społeczności w nowej przestrzeni przy żurawiu.

Wyniki konkursu ogłoszono w galerii #nowehistorie, znajdującej się w kontenerze obok żurawia M3. Studenckie koncepcje można oglądać w galerii do końca maja.

zdjęcia: gdansk.pl / Sylwia Skwarczyńska i Magdalena Maczan