W Japonii zaprojektowano dmuchany skuter elektryczny, który można schować w plecaku

Dodane: 21.05.2020

Marta Wujek

Udostępnij:

Organizacja badawcza Mercari R4D oraz zespół składający się ze studentów z Uniwersytetu Tokijskiego wspólnie opracowali dmuchany skuter elektryczny, który można schować w plecaku.
Pojazd został nazwany Poimo, co oznacza przenośną, nadmuchiwaną mobilność. Skuter składa się z korpusu wykonanego z termoplastycznego poliuretanu (TPU) oraz odłączanych elementów, w tym uchwytów, kół, baterii i silnika. Maszynę można nadmuchać w ciągu kilku minut za pomocą małej pompki. Zaprojektowany z myślą o krótkich podróżach po mieście lub podróżach na ostatnich kilometrach, Poimo jest na tyle lekki, że można go złożyć i nosić w torbie lub plecaku.

Naukowcy tym samym wprowadzili na rynek nowe pojęcie „miękkiej mobilności”. Idea ta polega na wykorzystaniu miękkich, lekkich i nadmuchiwanych materiałów do konstruowania rozwiązań w zakresie mobilności. Poimo to skrót oznaczający „portable and inflatable mobility.

Podczas gdy wiele innych rozwiązań z zakresu mikromobilności, takich jak rowery elektryczne, hulajnogi czy deskorolki, jest wykorzystywanych w podróży z dworca kolejowego lub autobusu do miejsca docelowego użytkownika, konstrukcje te nadal napotykają na problemy związane z brakiem wygody przy ich przenoszeniu, bezpieczeństwem i ceną. Wynika to z ich sztywnych, ciężkich i nieporęcznych właściwości. Poimo ma być odpowiedzią na te ograniczenia.

Sztywne elementy skutera, na które składają się dwa ośmiocalowe koła przednie, dwa sześciocalowe koła tylne, silnik, wbudowany bezprzewodowy sterownik i akumulator o długości 70 na 110 milimetrów, ważą w sumie około 5,5 kilograma.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem