W kantorze PKO Banku Polskiego zapłacimy BLIKIEM

Dodane: 11.05.2020

Informacja prasowa

Udostępnij:

PKO Bank Polski jako pierwszy bank pozwala klientom płacić za walutę w kantorze BLIKIEM – również z konta w innym banku. Kupować waluty w kantorze może także młodzież w wieku 13-18 lat.
PKO Bank Polski udostępnił nową funkcję w kantorze internetowym – klienci mogą kupić walutę za pomocą systemu płatności mobilnych BLIK. Z tej usługi skorzystają osoby posiadające konta walutowe oraz dostęp do serwisu bankowości mobilnej lub internetowej w PKO Banku Polskim. Z kantoru korzysta już ponad pół miliona użytkowników, którzy 75 proc. transakcji realizują w aplikacji mobilnej.

– Wdrożenie transakcji BLIK to ważny krok w otwarciu naszego kantoru na płatności z zewnątrz. Jesteśmy pierwszym bankowym kantorem, który pozwala na zakup waluty w ten sposób. Co warto podkreślić, korzystanie z tej opcji nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami – to nas wyróżnia wśród konkurencji. Wierzę, że klienci będą chętnie używać tej nowej, wygodnej i korzystnej dla nich możliwości – podkreśla Paweł Placzke, Dyrektor Departamentu Produktów Klienta Indywidualnego w PKO Banku Polskim.

Rozwiązanie wykorzystuje bramkę płatniczą firmy eService.

– Dla klientów kluczowe znaczenie mają: wygoda, szybkość i prostota działania z jednoczesnym zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa. Wszystkie te cechy połączone zostały w naszym rozwiązaniu przygotowanym dla klientów kantoru PKO Banku Polskiego. Dzięki wykorzystaniu zalet i popularności BLIKA, a także możliwości nowej bramki płatniczej eService, powstało jedno z najbardziej innowacyjnych rozwiązań na rynku bankowym – mówi Zdzisław Mikłaszewicz, Dyrektor Biura Strategii i Rozwoju Produktów eService.

Aby zapłacić BLIKIEM w kantorze trzeba:

  • mieć dostęp do aplikacji mobilnej lub serwisu iPKO oraz aktywowany dostęp do kantoru,
  • posiadać konto walutowe można je w każdej chwili otworzyć w IKO lub iPKO,
  • posiadać środki na koncie w innym banku, który obsługuje BLIKA,
  • wysokość transakcji w kantorze z wykorzystaniem BLIKA z innego banku zależy od limitów, ustalonych w ramach tego systemu płatności.

Płatności BLIKIEM są bezpłatne, a transakcja natychmiastowa – waluta od razu trafia na konto walutowe klienta. Wystarczy wprowadzić kod BLIK bezpośrednio w kantorze, bez przekierowywania na stronę pośrednika płatności. Dzięki wprowadzeniu BLIKA do kantoru, klienci mogą płacić środkami z konta w innym banku.

Nowym rozwiązaniem w kantorze jest także uruchomienie dostępu do wymiany waluty dla młodzieży w wieku 13-18 lat. Dotychczas młodzi klienci pomimo, że byli posiadaczami konta osobistego w polskiej walucie i rachunku walutowego, nie mogli używać internetowego kantoru banku, a tym samym w pełni korzystać z pakietu walutowego.

Obecnie z kantoru PKO Banku Polskiego korzysta ponad pół miliona użytkowników. Szczególnie polubili zakupy waluty w aplikacji mobilnej IKO, w której wykonują 75 proc. transakcji, pozostałe 25 proc. przypada na iPKO.

Kantor internetowy PKO Banku Polskiego umożliwia wygodną i szybką wymianę 50 par walutowych z dowolnego miejsca o każdej porze. Oferuje wymianę 11 walut (EUR, GBP, USD, CHF, DKK, NOK i SEK, CZK, HRK, HUF oraz PLN). Można z niego korzystać w aplikacji mobilnej IKO i serwisie internetowym iPKO, 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu. Klienci korzystający z kantoru internetowego mogą też śledzić wykresy walutowe online oraz korzystać z powiadomień/alertów SMS i push w momencie, gdy kurs waluty osiągnie wyznaczony poziom. Mogą też zlecić automatyczną wymianę waluty, gdy jej kurs osiągnie wymaganą przez nich wartość oraz ustawić stałe zlecenie, dzięki czemu bank dokona wymiany waluty we wskazany przez nich dzień. Za realizację transakcji w kantorze nie ma dodatkowych opłat.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem