W każdym dorosłym drzemie natura dziecka – instalacje Venture Technology potrafią ją wybudzić

w kazdym doroslym drzemie natura dziecka instalacje venture technology potrafia ja wybudzic
Udostępnij:
Polski startup Venture Technology tworzy gry interaktywne według własnych pomysłów, które ochoczo są wykorzystywane w branży eventowej jako atrakcje przyciągające uwagę, pozwalające na chwilę niezobowiązującej rozrywki zachęcając do odrobiny ruchu i rywalizacji. Na koncie firma ma już współprace z takim markami jak: Pracuj.pl, PZU czy Huawei.

Konferencja branży finansowej czy targi prawnicze nie kojarzą się z rozrywką. Wszędzie wokół ludzie w garniturach dyskutujący o liczbach, wykresach i raportach. Wydawać by się mogło, że nie ma tam miejsca na zabawę. Polski startup Venture Technology wyszedł z zupełnie innego założenia – w każdym dorosłym drzemie natura dziecka, wystarczy ją tylko wybudzić. Dlatego założyciele firmy zaczęli konstruować nietuzinkowe gry interaktywne z wykorzystaniem nowych technologii, które dostarczają rozrywki podczas gal, spotkań firmowych, targów, pikników czy konferencji, przyciągając setki „dorosłych dzieci” chętnych do rywalizacji.

Z punktu widzenia zawodnika gry są proste – ich cel jesteśmy w stanie wytłumaczyć w 30 sekund. Jednak głównym czynnikiem zachęcającym do zabawy jest rzeczywisty charakter maszyn połączony z nowinkami technicznymi, możliwością rywalizacji i odrobiną ruchu. Nawiązanie do dobrze znanych zabaw sprzed lat pozwala zawodnikowi zbudować więź z grą.

Aktualnie w ofercie Venture Technology znajdują się 3 instalacje: Ping, Surfo, Maze-fit.

Ping to wariacja na temat znanej wszystkim cyfrowym zapaleńcom gry Pong. Polega ona na odbijaniu między sobą cyfrowej piłeczki „piksela” na podłodze z wyświetlaczem o wymiarach 2mx2m. Gracze stoją na panelach przycisków przeskakując na odpowiednie pola tak by odbić lecący w ich stronę piksel.

Gra Surfo z kolei składa się z analogowego toru dla samochodzików oraz dwóch desek umieszczonych na kołyskach. Prędkość samochodzików na torze jest uzależniona od pozycji desek. Im bardziej poziomo jest deska, tym szybciej porusza się pojazd danego zawodnika. Jeżeli gracz straci równowagę i przechyli deskę to jego auto zwolni.

Natomiast Maze-fit to gigantyczny labirynt z kulką. Gracz stojąc na specjalnym podeście steruje labiryntem. Zrobotyzowana platforma przechyla się odwzorowując przechylenie zawodnika. Jeżeli gracz pochyli się w prawo cały labirynt automatycznie przechyli się w prawo itd. Zadaniem zawodnika jest przeprowadzenie piłki w odpowiednie punkty w jak najszybszym czasie.

To jednak z pewnością nie wszystko, co będzie oferował startup Venture Technology. Przemysł eventowy rozwija się bardzo dynamicznie i z otwartymi rękami przyjmuje niecodzienne pomysły, a tym bardziej te wzbogacone o nowinki technologiczne. Dlatego już twórcy firmy konstruują kolejne unikalne atrakcje, by nieprzerwanie zadziwiać swoich klientów.