W Krakowie rusza najnowocześniejsze centrum wspierania młodego biznesu

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

W piątek, 18 maja b.r. AIP Business Link oficjalnie otworzy swój krakowski oddział. To kolejna po Warszawie filia centrum wspierania biznesu; kolejne ośrodki powstaną w 3 największych miastach Polski.

W piątek, 18 maja b.r. AIP Business Link oficjalnie otworzy swój krakowski oddział. To kolejna po Warszawie filia centrum wspierania biznesu; kolejne ośrodki powstaną w 3 największych miastach Polski.


AIP Business Link wybrał na swoją siedzibę nowoczesny biurowiec na ul. Mogilskiej 65 w Krakowie. Docelowo krakowski oddział firmy chce pomóc w rozwoju 200 najbardziej innowacyjnym startupom.

Jak zaznacza Krzysztof Kusiak, manager AIP Business Link Kraków, ideą centrum jest przyciągnięcie i pomoc w rozwoju firm specjalizujących się w nowoczesnych technologiach, dlatego spotkanie Business Mixer, które inauguruje działalność krakowskiego oddziału BL poświęcone będzie aplikacjom mobilnym. – Ten zupełnie nowy rynek przeżywa obecnie swój boom. Coraz częściej inwestorzy, również w Polsce, przekonują się do wspierania nowych, innowacyjnych, niekiedy bardzo śmiałych projektów biznesowych. Chcemy pokazać młodym innowatorom, że zdobycie potężnego klienta, poważnego partnera biznesowego, czy intratnego kontraktu za granicą jest znacznie łatwiejsze, niż może im się wydawać – mówi.

Na konferencji otwierającej AIP BL w Krakowie obecni będą m.in. liderzy polskiego e-biznesu. Wśród ekspertów spotkania znajdzie się m.in. Piotr Wilam – pierwszy prezes największego w Polsce portalu internetowego Onet.pl, Dariusz Kocięcki – Business Development Manager w agencji marketingu mobilnego Looksoft oraz Dariusz Żuk – prezes Polski Przedsiębiorczej. Wyjątkowym elementem konferencji będzie panel ekspercki, który oceni trzy młode firmy specjalizujące się w aplikacjach mobilnych i wybierze najlepszy Startup Miesiąca. Zaproszone startupy to Artenue, Lingapp oraz ScatchApp.

Dodatkowym elementem wydarzenia będzie prezentacja gdyńskiego startupu Gurupa.pl, który reprezentuje współczesnych twórców sztuk cyfrowych. Młoda firma zaprezentuje serię portretów, które są limitowaną kolekcją fotografii Adama Balcerka w kreacjach projektanta Kuby Boneckiego. Są to portrety gwiazd polskiego showbiznesu, które zostały sygnowane ich autografami.

Konferencja odbędzie się w piątek, 18 maja b.r. AIP Business Link Kraków (ul. Mogilska 65, budynek Meduza). Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19.30. Firmy zainteresowane udziałem w konferencji prosimy o zgłaszanie się na adres: www.businessmixer3.eventbrite.com najpóźniej do 17 maja b.r.

Konferencja regionalna otwarcia AIP Business Link Kraków – „Business Mixer” jest częścią realizacji projektu PO IG 5.2 „Droga do Polski Przedsiębiorczej” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

źródło: informacja prasowa