W październiku rusza HugeThing VC. Uczestnicy programu zostali już wybrani

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Udostępnij:

Właśnie zakończyła się rekrutacja do Huge Thing VC, 3-tygodniowego programu preakceleracyjnego realizowanego przez SpeedUp Venture Capital Group. Od 6-go października w Poznaniu, nad rozwojem swoich pomysłów będzie pracowało niemal 20 zespołów z całej Polski i z zagranicy.

Program Huge Thing VC SpeedUp Venture Capital Group realizuje we współpracy z zagranicznymi programami akceleracyjnymi, w tym m.in. z 500 Startups.

Stawialiśmy na determinację, rozwój produktu i szanse na szybki rozwój. Na tej podstawie wybraliśmy zespoły, które otrzymały zaproszenia” – mówi Bartłomiej Gola, partner zarządzający SpeedUp Venture Capital Group. “Teraz, także nas czeka wytężona praca. Będziemy uważnie przyglądać się zespołom i dzielić się z nimi naszą wiedzą. Dzięki partnerom, możemy wesprzeć globalne ambicje uczestników i przygotować ich do aplikowania do międzynarodowych programów akceleracyjnych – kontynuuje Gola.

Na pokładzie Huge Thing VC znalazły się: DeeperDive (streaming operacji onkologicznych), Livecall (bezpośrednie połączenia głosowe z klientami odwiedzającymi witryny www), Vicoinz (system dla graczy), Moodnote (oprogramowanie sterujące oświetleniem w domach), Fieldworker (system zarządzania pracownikami w terenie), Planning Panda (oprogramowanie ułatwiające wynajem przestrzeni w różnych lokalizacjach), Jukie (aplikacja muzyczna), Humming Woods (gry komputerowe), Pilot Instructors (platforma dla fanów lotnictwa), Udrive (hardware dla branży produkcji filmowej), Mobilelabs (ekosystem IoT), BazarMMA (platforma dla fanów mieszanych sztuk walki), Noxai (system do monitorowania relacji z klientami indywidualnymi i biznesowymi), Get Badges (platforma gamifikacyjna dla developerów).

Huge Thing rozpocznie się 6-go października i potrwa trzy, podzielone tematycznie tygodnie, podczas których uczestnicy dowiedzą się między innymi, jak ułożyć model biznesowy, jak budować produkt i na czym sparzyli się najlepsi.

Wśród mentorów pojawią się firmy i eksperci zarówno z Polski, jak i z zagranicy, tacy jak: Andresa Barrica – 500 Startups (San Francisco), Alexander Libera – Invest in Poland (Warszawa), Jens Lapinski – Techstars (Berlin), Oren Simanian – Indiegogo (Tel Aviv), Marc Wesselink – startupbootcamp (Berlin), Dariusz Knopiński – Grupa Allegro (Poznań), Jan Zając – Sotrender (Warszawa), Frauke Mispagel – Axel Springer Plug and Play Accelerator (Berlin).

Tegoroczna edycja Huge Thing odbędzie się w Poznaniu, a jej uczestnicy będą pracować w klimatycznych murach Starego Browaru, który – dzięki uprzejmości Grażyny Kulczyk – od ponad roku gości ciekawe wydarzenia kierowane do środowiska startupowego, takie jak poznański Startup Weekend czy Hive61. Całość zakończy się 23 października Demo Day, podczas którego inwestorzy zadecydują kto zapracował na inwestycję.

Patronat nad HugeThing objęła Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości: www.parp.gov.pl “Pomysł na program akceleracyjny jest rozwiązaniem wpisującym się w budowanie przyjaznego środowiska startupowego. Właściwym kierunkiem jest praca w środowisku międzynarodowym i to ma miejsce w tym przypadku, gdzie zarówno mentorzy, jak i zespoły projektowe pochodzą z zagranicy” – mówi dr Michał Bańka, Dyrektor Departamentu w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Druga edycja Huge Thing już nas zaskoczyła. Wymagaliśmy sporo, nie gwarantując przy tym wejść kapitałowych, a dużo ciężkiej pracy. Tymczasem ilość zgłoszeń przerosła nasze oczekiwania, tym bardziej że założyliśmy dość krótki, bo dwutygodniowy czas zbierania aplikacji – kończy Gola.

fot. pixabay.com