W polskich biurach straszą wirusy – nie tylko komputerowe

Dodane: 12.03.2020

Informacja prasowa

Udostępnij:

Aż 47% Polaków irytuje się, gdy ich współpracownicy przychodzą do pracy przeziębieni. Jeszcze więcej, bo aż ponad 50% ankietowanych pracowników nie akceptuje, gdy ich współpracownicy nie myją rąk po wyjściu z toalety. Jakie jeszcze aspekty życia w biurze nas denerwują?
Serwis kariery InterviewMe przeprowadził badanie „Najbardziej denerwujące aspekty życia biurowego”, w którym zapytano 500 respondentów o to, jakie sytuacje, które obserwują w miejscu pracy, uważają za denerwujące. Wyniki ankiety wskazują szczególnie na problemy z higieną w polskich biurach. Jak mówi Marta Rojewska, ekspertka kariery w InterviewMe i autorka badania:

W pierwszej piątce najbardziej irytujących sytuacji w biurze znajdują się aż trzy dotyczące braku higieny u współpracowników. Nasi respondenci, których poprosiliśmy o ocenę 27 potencjalnie denerwujących aspektów życia biurowego, najczęściej wskazywali na współpracowników, od których czuć przykry zapach potu (61% odpowiedzi), którzy przychodzą do pracy przeziębieni (54% odpowiedzi) lub którzy nie myją rąk po wyjściu z toalety (52% odpowiedzi).

Informacje te są szczególnie znaczące w obliczu pierwszych przypadków koronawirusa w Polsce. Jak zadbać o higienę w przestrzeniach biurowych? Jagoda Wieczorek, Manager HR w InterviewMe radzi:

– Poza kwarantanną pracowników powracających z obszarów zainfekowanych i tych, warto zaopatrzyć biuro w dodatkowe środki czystości – dezynfekujące żele i mydła. Sprzęt i stanowiska biurowe powinny być regularnie czyszczone i odkażane, naczynia dokładnie myte w gorącej wodzie. Jeśli firma serwuje posiłki, warto zaopatrzyć się w jednorazowe pojemniki dla pracowników. Należy uczulić pracowników na częste i dokładnie mycie rąk i ograniczenie kontaktów poprzez dotyk jak również ograniczyć spotkania w grupach do minimum.

Jakie inne sytuacje w pracy denerwują nas na co dzień?

  • Blisko 60% ankietowanych denerwuje się, gdy biurowa drukarka jest zepsuta lub się zacina
  • Brak miejsc parkingowych doprowadza do szału 51% badanych
  • 53% z nas nie znosi, gdy ktoś ze współpracowników pożycza sobie należący do nas kubek

Wojciech Martyński, ekspert kariery InterviewMe w komentarzu do wyników badania zauważa:

Polaków niespecjalnie denerwują takie sytuacje, jak na przykład brak kawy w ekspresie czy osoby, które w przychodzą za wcześnie na spotkania. To pokazuje, że jesteśmy w pracy samodzielni i umiemy zapanować nad emocjami w sytuacjach, które bezpośrednio nas nie dotyczą.

 

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem