W Poznaniu dzieci będą uczyły się w weekend… robienia biznesu

Dodane: 21.09.2016

Informacja prasowa

Udostępnij:

W dniach 30.09-02.10.2016 Stary Browar w Poznaniu będzie gościł drugą w Polsce edycję wydarzenia dla nastolatków – Startup Weekend Kids. Są to warsztaty, podczas których młodzi ludzie w wieku 10-18 lat wspólnie z dorosłymi ekspertami uczą się biznesowych kompetencji.

Czym skorupka za młodu nasiąknie

Startup Weekend to popularne na całym świecie, weekendowe innowacyjne warsztaty z przedsiębiorczości i rozwijania kompetencji cyfrowych. W Poznaniu odbędzie się młodzieżowa wersja Startup Weekendu, czyli Startup Weekend Kids, organizowana pod hasłem: “Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym… lepsze startupy zrobi”. 

Przez trzy dni młodzi ludzie będą zamieniali swoje pomysły w technologiczne, innowacyjne projekty biznesowe lub biznesowo-społeczne, tzw. startupy. Będą przy tym rozwijali swoją kreatywność, kompetencje miękkie oraz cyfrowe. Poznają z bliska m.in. czym jest programowanie i projektowanie graficzne, dowiedzą się jak weryfikować pomysł na biznes, jak zarządzać projektem oraz będą też mogli ćwiczyć wystąpienia publiczne.

Wydarzenie doceniło m.in. Ministerstwo Cyfryzacji, które objęło je patronatem honorowym.

Podziel się z młodszymi swoim know-how

Organizatorzy zapraszają przedsiębiorców, programistów, grafików, menedżerów, marketingowców, PR-owców z Poznania i okolic do udział w wydarzeniu i podzielenia się swoim know-how oraz doświadczeniami z nastolatkami. Praca z młodymi, aktywnymi ludźmi nie tylko daje dużo satysfakcji ale może być również niezwykle inspirująca.

Świadomy wybór zawodów przyszłości

Dzięki współpracy z dorosłymi ekspertami zajmującymi się nowymi technologami, młodzi ludzie będą mieli okazję poznać z bliska zawody przyszłości, którymi warto się zainteresować. Jak bowiem szacuje Komisja Europejska, a także Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości w 2020 roku największą szansę na zatrudnienie będą mieli specjaliści z rynku informatycznego i telekomunikacyjnego. Obecnie na rynku europejskim brakuje aż 50 tys. specjalistów IT, a do 2020 roku liczba wakatów w tym obszarze ma zwiększyć się nawet do 800 tysięcy miejsc. Warto przy tym wiedzieć, że programista to obecnie jeden z najlepiej opłacanych zawodów.

Stwórz podstawy nowoczesnego biznesu w 3 dni

Nastolatki będą uczyły się w praktyce jak rozpocząć realizację pomysłu na biznes, jak sprawdzić czy pomysł chwyci wśród klientów, jak opracować prosty plan biznesowy oraz jak prezentować pomysł na biznes potencjalnym klientom. W ciągu trzech dni będą musiały zebrać zespół do swojego projektu, przepytać potencjalnych klientów, sprawdzić konkurencję, opracować mini biznes plan, stworzyć prototyp oraz przygotować finałową prezentację o swoim projekcie.

Poznańska edycja Startup Weekend Kids dedykowana jest uczestnikom w wieku 10-18 lat. Warsztaty odbędą się w Starym Browarze, który jest partnerem wydarzenia, w sali Słodownia +1, ul. Półwiejska 42. Rejestracja na wydarzenie trwa do 28 września. Liczba miejsc jest ograniczona. Zainteresowanych rodziców i nastolatków zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami wydarzenia oraz rejestracji na stronie: http://swkids.pl.

MamStartup jest patronem medialnym wydarzenia

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem