W Poznaniu rosną innowacje

Dodane:

Artykuł sponsorowany Artykuł sponsorowany

Udostępnij:

W budynku Zespołu Inkubatorów Wysokich Technologii zakończyła się w poniedziałek konferencja, podczas której podopieczni Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego FUAM pokazali efekty swoich prac.

W budynku Zespołu Inkubatorów Wysokich Technologii zakończyła się w poniedziałek konferencja, podczas której podopieczni Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego FUAM pokazali efekty swoich prac.

12 spółek z trzech branż pokazało się w Poznaniu na konferencji, która była okazją do przedstawienia potencjalnym inwestorom i partnerom biznesowym swoich pomysłów. Wyłonione w konkursie projekty zaprezentowały zaawansowane i gotowe do wprowadzenia do produkcji pomysły.

fot. Dominik Tryba

Jak mówi Katarzyna Wlaź, koordynator spółek PPNT w rozmowie z Głosem Wielkopolskim, Poznański Park Naukowo-Technologiczny Fundacji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, podjął duże inwestycje kapitałowe, by zapewnić spółkom dobre warunki prowadzenia badań. Zapewnił też odpowiedni sprzęt i dał środki na rozwój czy działania marketingowe.

Uczestnicy spotkania byli zachwyceni zaawansowaniem produktów i użytą technologią. Wśród prezentowanych spółek znalazł się zespół Genesius, składający się z trzech doktorów, którzy stworzyli firmę powiązaną z biologią syntetyczną. Produkt firmy ma wesprzeć lekarzy i pacjentów w diagnozowaniu schorzeń o podłożu genetycznym. Cystatynami, czyli białkami, które w przyszłości mogą odegrać znaczącą rolę, zajmuje się natomiast Centrum Technologii Inhibitorowych, które także zaprezentowało się podczas wydarzenia w Poznaniu.

Uczestnicy mieli też okazję do poznania twórców NanoSynHap, które odpowiada za produkcję biokompatybilnych związków w skali nano. Można je zastosować m.in. w kosmetyce i aplikacjach biomedycznych. BBHBiotech zaproponowała potencjalnym partnerom outsourcing w dziedzinie biotechnologii. Może wykonywać m.in. screeningi, izolację czystych kultur czy testy mikrobiologiczne i badania antagonizmów pomiędzy mikroorganizmami.

fot. Dominik Tryba

Naturalnymi smakołykami kusili przedstawiciele AFEKT_ARNIA, firmy wytwarzającej zdrowe i energetyczne batoniki. Na tle konkurencji wyróżnia ich stuprocentowa naturalność. Dla zafascynowanych chemią spółka Photo High Technologies przygotowała stoisko, w którym prezentowała ofertę dotyczącą fotoinicjatorów kationowych przeznaczonych do procesów fotopolimeryzacji. Stosuje się ją najczęściej do utwardzania powłok polimerowych.

Goście mieli okazję także poznać do czego przyda im się elektroniczny długopis IC Pen, dowiedzieć się, że Proenvirotech pomaga w wykorzystywać odpady jako surowiec, aplikacja NaviSail pomaga w nawigacji morskiej, a dzięki TROPIC sprawdzimy aktualny stan zagrożenia chrobowego w krajach tropikalnych. W wydarzeniu uczestniczyli także przedstawiciele GLIP, interaktywnego stołu oraz uBirds, firmy która zajmuje się wytwarzaniem urządzenia zaliczanego do inteligentnej odzieży.