W Poznaniu ruszają spotkania dla kobiet kochających nowe technologie

Dodane:

Adam Łopusiewicz Adam Łopusiewicz

Udostępnij:

Comiesięczne spotkania Geek Girls Carrots organizowane w niemal całej Polsce przyciągają coraz większe grono kobiet zafascynowanych nowymi technologiami.

Comiesięczne spotkania Geek Girls Carrots organizowane w niemal całej Polsce przyciągają coraz większe grono kobiet zafascynowanych nowymi technologiami. Już 20 listopada uczestniczki pierwszego poznańskiego Geek Girls Carrots będą mogły spotkać się i porozmawiać o tym jak być kobietą w świecie IT i nie zwariować.

Idea spotkań Geek Girls Carrots

Geek Girls Carrots jest społecznością kobiet zafascynowanych nowymi technologiami. Tworzą ją głównie programistki, graficzki, project managerki, startuperki, właścicielki firm, blogerki, specjalistki od: użyteczności, mediów społecznościowych, komunikacji w Internecie, SEO i SEM a także studentki kierunków związanych z IT – ale nie tylko!

W tym przedsięwzięciu chodzi przede wszystkim o to, aby dziewczyny, kobiety – niezależnie od wieku, wykształcenia czy doświadczenia – mogły spotkać się, opowiedzieć o tym co robią, wymienić się wiedzą, doświadczeniem, pomysłami. Misją GGC jest promowanie kobiet w IT. Tworzenie i propagowanie wzorca kobiety przedsiębiorczej, nowoczesnej, która nie boi się wejść w branżę, bądź co bądź, zdominowaną przez mężczyzn.

Idea Geek Girls Carrots, zainicjowana przez Kamilę Sidor w Warszawie w 2011 r., zainspirowała dziewczyny w całej Polsce. Obecnie comiesięczne spotkania odbywają się także we Wrocławiu, Szczecinie, w planach są też kolejne miasta.

W startupowej stolicy Polski nie może zabraknąć kobiet

Od jesieni spotkania dla miłośniczek nowych technologii trafiają do poznańskiego kalendarza interesujących wydarzeń, w których warto brać udział. 20 listopada, podczas pierwszego Geek Girls Carrots, uczestniczki porozmawiają o tym jak to jest być kobietą w świecie IT. O swoich doświadczeniach w tym względzie opowie Joanna Chmiel – absolwentka wydziału Elektroniki i Telekomunikacji Politechniki Poznańskiej. A Joanna Grzelak-Piaskowska, współzałożycielka oraz COO dwóch spółek internetowych: Okazjum sp. z o.o. oraz BookLikes sp. z o.o., opowie o tym, jak się zaczyna „od zera”, czy warto prowadzić dwa startupy na raz, i o tym, jak być humanistką wśród programistów i nie zwariować. Gościem specjalnym będzie założycielka Geek Girls Carrots – Kamila Sidor.

Spotkanie#1 – 20 XI 2012

Wszystkie Panie, które kochają nowe technologie, fascynują się nimi, są twórcze i szukają inspiracji do działania zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się 20 listopada w ZOO Coworking Space przy ulicy Zwierzynieckiej 20 w Poznaniu. Początek spotkania przewidziany jest na godzinę 18.00

źródło: informacja prasowa