W rękę i na miasto. Tak działa przenośny kubek-czajnik

Dodane: 15.09.2016

Mam Startup

Udostępnij:

Na pierwszy rzut oka Jolt wygląda, jak zwyczajny kubek termiczny. Jest poręczny i zmieści blisko 300 ml płynu. Do tego ma wbudowaną grzałkę i potrafi zaparzyć kawę albo herbatę w ciągu czterech minut.

fot. zrzut ekrany z filmu promującego Jolt, YouTube

Po napełnieniu pojemnika wodą o dowolnej temperaturze, zakręcamy jego pokrywę i przyciskamy guzik na dolnej części urządzenia. Wówczas w ciągu czterech minut woda podgrzeje się do temperatury około 95°C, a wcześniej wspomniany guzik zaświeci się na zielono. Jest to znak, że możemy włożyć do bidonu saszetkę z herbatą albo sitko ze zmieloną kawą. Po kilku minutach przycisk zmieni kolor na niebieski, a napar jest gotowy do wypicia. 

Nie musimy tego robić jednak od razu, bo Jolt trzyma temperaturę napoju przez mniej więcej godzinę. Nieco dłużej natomiast zajmuje naładowanie baterii urządzenia. Pomysłodawcy projektu wyjaśniają, że trwa to około 2-3 godziny i dodają, że przynajmniej jak na razie nie podłączymy urządzenia do prądu za pomocą kabla i poru USB oraz ładowarki samochodowej. Projekt możesz wesprzeć na Indiegogo.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem