W Sejmie to się pracuje na 120%! Czyżby? Sejmomierz.pl mówi: sprawdzam

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

W Sejmie to się pracuje na 120%! Czyżby? Sejmomierz.pl mówi: sprawdzam

Udostępnij:

Faktycznie pracują? A może tylko przejadają pieniądze obywateli? Chcesz wiedzieć, jak ze swoich obowiązków wywiązują się parlamentarzyści, na których oddaliśmy głos, teraz to sprawdzisz za pomocą aplikacji Sejmomierz.pl.

Jest ich 460. Reprezentują wszystkich wyborców, a ich głównym zadaniem jest uczestniczenie w posiedzeniach Sejmu. W teorii. Bo w praktyce nie każdy poseł lub posłanka wywiązuje się z tej roli tak samo. Co posiedzenie pojawiają się nagłówki mówiące o pustych ławach sejmowych podczas debat czy głosowań ważnych dla obywateli. Ale informacje o tym, kto i jak wywiązuje się ze swoich podstawowych poselskich obowiązków, wciąż są trudno dostępne.

Wystarczy kilka kliknięć

Właśnie dlatego powstał Sejmomierz. W jednym miejscu zebrane zostały najważniejsze informacje na temat aktywności posłów. Dzięki algorytmom, które automatycznie analizują tysiące danych ze stron sejmowych, można w łatwy i przejrzysty sposób dowiedzieć się, jak naprawdę pracuje polski Sejm oraz poszczególni posłowie. Na interaktywnej mapie sprawdzimy, jak rozkłada się poselska aktywność w całym Sejmie. Wystarczy kilka kliknięć w przeglądarce na smartfonie, by odnaleźć posła, który nas interesuje. Niezależnie od tego czy jest on z partii rządzącej, czy opozycyjnej.

Każdy obywatel powinien wiedzieć, jak spisuje się parlamentarzysta z naszego miasta czy regionu. Czy bierze udział we wszystkich głosowaniach. Odpowiedź na te pytania mamy teraz pod ręką. W naszym smartfonie. Można je sprawdzić tak łatwo jak pogodę w aplikacji czy nowe posty w mediach społecznościowych. A jeśli wiemy, że nasz poseł nie zajmuje się problemem, który obiecał rozwiązać, to dzięki aplikacji możemy go zaczepić za pomocą linku do jego mediów społecznościowych.