W tym tygodniu startuje oferta publiczna akcji Woodpecker.co

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

W tym tygodniu startuje oferta publiczna akcji Woodpecker.co

Udostępnij:

Woodpecker.co S.A., spółka technologiczna oferująca aplikację pełniącą rolę inteligentnego asystenta sprzedaży, jest o krok od rozpoczęcia oferty publicznej sprzedaży akcji. Jeszcze w tym tygodniu opublikowane zostanie memorandum informacyjne oraz rozpocznie się przyjmowanie zapisów od inwestorów. Firmą inwestycyjną pośredniczącą w procesie oferty publicznej jest Dom Maklerski INC.

Działająca w modelu SaaS aplikacja Woodpecker.co ułatwia pozyskiwanie nowych klientów i utrzymywanie relacji poprzez automatyzację czasochłonnych procesów związanych z komunikacją biznesową. Korzysta z niej ponad 3 tys. firm z 70 krajów na całym świecie, w tym prawie połowa to biznesy z USA. Spółka w najbliższych tygodniach przeprowadzi ofertę publiczną akcji o łącznej wartości do 2,5 mln EUR, a na przełomie II i III kwartału 2021 r. planuje debiut na rynku NewConnect.

– Jesteśmy w przededniu rozpoczęcia IPO. Czujemy podekscytowanie i dumę z tego, że udało nam zbudować od zera spółkę działającą w skali globalnej. Od początku myślimy długodystansowo, również o naszej obecności na giełdzie. W pierwszej kolejności chcemy, aby Woodpecker.co zadebiutował na NewConnect, a docelowo planujemy wprowadzić nasze akcje na główny rynek GPW. Chcielibyśmy, aby doszło do tego na przełomie 2022/2023 r. – komentuje Mateusz Tarczyński, prezes zarządu Woodpecker.co.

– Woodpecker.co to bardzo ciekawa, dynamicznie rozwijająca się spółka technologiczna. Działa w atrakcyjnym modelu SaaS, który ułatwia efektywne skalowanie biznesu i globalną działalność. Spółka liczy na możliwie nieodległy debiut na NewConnect, nawet już w kilka tygodni po zakończeniu oferty, gdyż przeprowadzana oferta publiczna dotyczyć będzie akcji istniejących, a więc nie będzie konieczności czekania na rejestrację emisji w KRS – dodaje Paweł Śliwiński, prezes zarządu Domu Maklerskiego INC.

Memorandum informacyjne oraz szczegóły oferty publicznej, w tym warunki i zasady składania zapisów na akcje będą dostępne na stronie internetowej Domu Maklerskiego INC oraz spółki. Aby zapisać się na akcje Woodpecker.co niezbędne jest zawarcie umowy o przyjmowanie i przekazywanie zleceń nabycia lub zbycia instrumentów finansowych z Domem Maklerskim INC – firmą inwestycyjną pośredniczącą w IPO Woodpecker.co. Umowę można zawrzeć w pełni online. Rachunek maklerski, na którym zapisane zostaną akcje spółki może być prowadzony przez dowolny dom maklerski oferujący tego typu usługi.

Woodpecker.co powstał w 2015 r. i jeszcze w tym samym roku pozyskał inwestora – fundusz Tar Heel Capital Pathfinder, który wspomógł jego międzynarodowy rozwój. Od tego czasu spółka dynamicznie rośnie, skokowo zwiększając skalę swojej działalności: w 2017 r. osiągnęła próg rentowności, a już w 2020 r. zanotowała 10 mln zł przychodów i 0,9 mln zł zysku netto. Tylko w I kwartale 2021 r. osiągnęła ponad 3 mln zł przychodów i 0,65 mln zł zysku netto. W kwietniu 2021 r. mogła pochwalić się 3,7 mln USD ARR (rocznie powtarzany przychód z abonamentu) oraz 310 tys. USD MRR (miesięcznie powtarzany przychód z abonamentu).