W Warszawie odbyła się konferencja „Estonia as the Gateway to the Scandinavian Market”

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

W Warszawie odbyła się konferencja „Estonia as the Gateway to the Scandinavian Market”

Udostępnij:

W środę 29 maja w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii w Warszawie odbyła się konferencja „Estonia as the Gateway to the Scandinavian Market”. Wydarzenie skierowane jest do polskich przedsiębiorców, którzy chcą zaistnieć lub zwiększyć swoją obecność na rynku estońskim, ale również na skandynawskich rynkach.

Estonia nazywana jest najbardziej zaawansowanym cyfrowo społeczeństwem na świecie, gdzie ponad 99% państwowych usług jest oferowanych online. Możliwość zdalnego zarządzania firmą, przejrzysty system podatkowy oraz partnerskie podejście rządu przyciągają do tego niewielkiego nadbałtyckiego kraju coraz więcej zagranicznych przedsiębiorców, również z Polski. Mocny akcent postawiony na rozwój technologii przyciąga startupy i fintechy. To właśnie z Estonii pochodzi m.in. Skype, PlayTech czy Transfer Wise.

Warszawska konferencja poświęcona była obecnej sytuacji oraz perspektywom rozwoju polsko-estońskich relacji gospodarczych. Konferencję otworzyli wiceminister przedsiębiorczości i technologii Tadeusz Kościński oraz Viljar Lubi, wiceminister Rozwoju Gospodarczego Republiki Estońskiej. Doświadczeni prelegenci dzielili się swoim doświadczeniem i praktycznymi wskazówkami jak efektywnie prowadzić biznes w tym kraju, który jest też bramą na rynki skandynawskie. Organizatorem wydarzenia była kancelaria Thompson&Stein, Ambasada Estonii w Polsce, Enterprise Estonia oraz Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii.

W konferencji wzięło udział prawie 200 przedsiębiorców z polskiego sektora małych i średnich firm, które planują ekspansję lub już działają na rynkach zagranicznych. Obecność na wydarzeniu delegacji przedsiębiorców Estońskiej Izby Gospodarczej była okazją do nawiązania sieci kontaktów biznesowych, a także poznania nowych trendów i kierunków rozwoju firm na rynkach skandynawskich.

Partnerami wydarzenia byli: Inbank, Verseo, Combiwood, Eco Logistic Hub, Insly, Estonian Chamber of Commerce and Industry, Polska Agencja Inwestycji i Handlu, Polsko-Skandynawska Izba Gospodarcza, Krajowa Izba Gospodarcza, Federacja Przedsiębiorców Polskich, Software Development Academy oraz Milewski Grow With Us.

Natomiast patronami medialnymi były: Rzeczpospolita, Money.pl, ISBnews, Comparic.pl, MamStartup, 300 Gospodarka, My Company Polska, Comparic24.tv oraz Eesti.pl