Wakacje.pl kupiły portal pośredniczący w rezerwacji miejsc parkingowych Parklot.pl

wakacjepl kupily portal posredniczacy w rezerwacji miejsc parkingowych parklotpl
Udostępnij:
Wakacje.pl S.A., należące do spółki Wirtualna Polska Holding, nabyły serwis pośredniczący w rezerwacji miejsc parkingowych przy największych portach lotniczych w Polsce – Parklot.pl. W ten sposób Wakacje.pl poszerzają swoje portfolio.

Parklot.pl to funkcjonujący od września 2016 r. marketplace pozwalający dokonać rezerwacji miejsc na prawie 50 parkingach przy głównych lotniskach w Polsce. Założycielem i prezesem spółki jest Bartłomiej Niespodziany, który rozpoczął projekt jeszcze w czasie studiów na Politechnice Warszawskiej. Dziś serwis Parklot może pochwalić się największą liczbą użytkowników w swojej kategorii.

– Zakup marki Parklot.pl doskonale wpisuje się w strategię Wakacje.pl opartą o stałe poszerzenie oferty produktowej dostępnej dla naszych klientów zarówno w kanale internetowym, jak i w sieci franczyzowej – powiedział Dariusz Górzny, Prezes Zarządu Wakacje.pl. – Cieszę się, że do zespołu Wakacje.pl dołącza młody, sprawny manager w osobie Bartłomieja Niespodzianego, który będzie kontynuował rozwój stworzonego przez siebie biznesu, wykorzystując potencjał i wsparcie marki Wakacje.pl.

Zespół Parklot zajmie się obsługą całości produktu parkingowego Wakacje.pl. Witryna www.parklot.pl będzie funkcjonowała w dotychczasowej formie.

– Jestem dumny, że dołączamy do Wakacje.pl, najlepszej w Polsce marki w segmencie internetowych multiagentów turystycznych – dodał Bartłomiej Niespodziany, założyciel Parklot.pl. – Jest to dla nas nieoceniona szansa na udział w tworzeniu dynamicznie rozwijającego się rynku, a także korzystanie z unikatowego know-how wypracowanego przez 20 lat działalności Wakacje.pl.

Inwestycja Wakacje.pl S.A. to kolejny krok w realizacji strategii rozwoju segmentu turystycznego spółki WP Holding. Należą do niego wyspecjalizowane w turystyce zagranicznej marki Wakacje.pl i My Travel oraz - w turystyce krajowej - Nocowanie.pl i Eholiday.pl. WPH jest również mniejszościowym udziałowcem spółki eSky.pl S.A.