Walutę w Alior Banku kupisz za pomocą BLIKA

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

blik

Udostępnij:

Alior Bank wprowadził możliwość kupna waluty za pomocą metody szybkiej płatności – BLIK. Dzięki temu rozwiązaniu, zamiast tradycyjnie przelewać pieniądze na rachunek Kantoru Walutowego lub doładowywać go kartą płatniczą, klienci mogą dokonywać płatności za zakup waluty przy pomocy kodu BLIK.

Kantor Walutowy Alior Banku działa od 2012 r. i obecnie obsługuje ponad 500 tys. klientów indywidualnych i biznesowych. Do tej pory kupno walut w aplikacji Kantor Walutowy wymagała wykonania tradycyjnego przelewu na rachunek Kantoru Walutowego lub doładowania go kartą kredytową czy debetową. Teraz klienci mogą dokonywać zakupu waluty obcej (sprzedaż PLN) korzystając z kodu BLIK.

Aby skorzystać z tej opcji podczas zakupu waluty w Kantorze Walutowym w polu „Płacę z” należy wybrać opcję „BLIK – płatność z rachunku Twojego Banku”. Następnie należy wprowadzić wygenerowany w aplikacji banku kod BLIK i potwierdzić operację, a środki z zakupu waluty w ciągu kilku sekund znajdą się na rachunku walutowym Klienta w Kantorze Walutowym.

Rozwój BLIKA

– BLIK rozwija się z roku na rok, zdobywając mocną pozycję na rynku płatności bezgotówkowych. Na początku 2023 r. korzystało z niego już ponad 13,5 mln osób. W samym Alior Banku w drugim kwartale zrealizowaliśmy blisko 14 milionów transakcji BLIK. W stosunku do zeszłego roku to wzrost o 38 procent. Przewidujemy, że zainteresowanie tym sposobem płatności będzie tylko rosnąć, dlatego zdecydowaliśmy się wprowadzić do funkcjonalności Kantora Walutowego opcję szybkiej wymiany walut również za pośrednictwem BLIKA. Mamy nadzieję, że przyczyni się to do jeszcze wyższej satysfakcji naszych klientów oraz ułatwi im korzystanie z naszych usług – mówi Zbigniew Zamara, Menedżer ds. Walutowych platform transakcyjnych z Alior Banku.

Usługa jest dostępna zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych, a co najważniejsze, jest całkowicie bezpłatna.

– BLIK to obecnie jedna z najpopularniejszych metod płatności bezgotówkowych. Naszym priorytetem jest dotarcie do jak największej grupy użytkowników oraz ciągły rozwój usługi. Dlatego udostępnienie BLIKA w Kantorze Walutowym Alior Banku jest dla nas naturalnym krokiem w kierunku dalszego zwiększania jego dostępności. Od teraz klienci banku mają możliwość szybkiego i wygodnego przelewania pieniędzy tylko za pomocą kodu BLIK. Jesteśmy przekonani, że spotka się to z ich uznaniem oraz ułatwi im nie tylko dostęp do usług finansowych, ale także zapewni elastyczność i wygodniejszą kontrolę nad swoimi finansami – mówi Adam Kokoszkiewicz, Dyrektor Departamentu Sprzedaży w BLIKu.

Przeczytaj również BLIK w 2022 roku: Miliard transakcji i blisko 13 mln aktywnych użytkowników