WARSAW booster 2019 – stolica pomaga rosnąć swoim startupom

Dodane:

MamStartup logo Mam Startup

WARSAW booster 2019 – stolica pomaga rosnąć swoim startupom

Udostępnij:

Już 22 października br. odbędzie się Demo Day programu akceleracyjnego WARSAW booster 2019 organizowanego przez m.st. Warszawa. Kierowany jest on do startupów zajmujących się projektami z zakresu smart city i zrównoważonego rozwoju. Na najlepszych uczestników czeka możliwość współpracy biznesowej z miastem Warszawą.

WARSAW booster jest programem akceleracyjnym finansowanym przez m.st. Warszawa i organizowanym przez Fundację Seriatim. Jego celem jest wsparcie młodych, lokalnych firm technologicznych w nawiązywaniu relacji biznesowych z władzami miasta st. Warszawy oraz przedsiębiorstwami działającymi w stolicy. Program skupia się na zwiększeniu kompetencji sprzedażowych uczestników oraz jakości komunikacji rynkowej startupowej.

Do WARSAW booster mogą zgłaszać się spółki pracujące nad rozwiązaniami z zakresu smart city i zrównoważonego rozwoju, które chcą mieć realny wpływ na rozwój miasta i polepszenie jakości życia jego mieszkańców, a ich rozwiązania są kierowane do miasta Warszawy lub do korporacji działających w Warszawie i współpracujących w ramach programu. Uczestnicy programu otrzymują opiekę merytoryczną ekspertów z zakresu rozwoju biznesu, inwestycji czy prawa, którzy pomagają im m.in. w procesie tworzenia propozycji wartości dla klientów oraz strategii ekspansji na rynki zagraniczne. Co istotne, mogą oni także konsultować swoje rozwiązania bezpośrednio z przedstawicielami urzędu miasta Warszawy.

– Na polskim rynku jest wiele spółek, niekoniecznie startupów, które mają fantastyczne technologie i produkty. Niestety często brakuje im wiedzy i umiejętności potrzebnych do osiągnięcia sukcesu rynkowego. Jednym z jego warunków jest właściwa komunikacja budowanej dla klientów wartości. Programy takie jak Warsaw booster pozwalają zwiększyć m.in. te kompetencje. Osiągnęliśmy to dzięki wsparciu doświadczonych specjalistów i ludzi biznesu – dodaje Adam Liwiński, prezes Fundacji Seriatim, operatora programu Warsaw booster’19.

Warto zauważyć, że WARSAW booster nie jest typowym programem akceleracyjnym. Zaangażowany zespół i mentorzy nie skupiają się wyłącznie na dostarczaniu wiedzy merytorycznej swoim uczestnikom. Wspólnym celem jest przede wszystkim bezpośrednie wsparcie przygotowania propozycji wartości dla klientów i urzeczywistenienie współpracy pomiędzy młodymi przedsiębiorstwami a dużymi korporacjami.

– Program Warsaw booster jest jedną z wielu inicjatyw, które podejmuje Warszawa wspierając w rozwoju młodych przedsiębiorców. To też świetny sposób na budowanie relacji między przedsiębiorcami i urzędem oraz na wsparcie przez miasto innowacyjnych rozwiązań, chociażby przez umożliwienie ich testowania w przestrzeni miasta – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent stolicy.

W ramach programu zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej, promowane są historie biznesowych sukcesów warszawskich startupów, a twórcy najlepszych projektów mają szansę zaprezentować się na czołowych wydarzeniach technologicznych i branżowych na świecie. Natomiast zwycięskie startupy zaprezentują się podczas międzynarodowej konferencji Wolves Summit, wtedy też zostaną wręczone im nagrody. 

Dla młodych startupów chcących się prężnie rozwijać z pewnością jednym z najważniejszych elementów WARSAW booster jest konkurs na najlepszy projekt, w ramach którego wybrane startupy mają możliwość podjęcia współpracy biznesowej z m.st. Warszawą, a także partnerami korporacyjnymi programu WARSAW booster.

W ramach pierwszej tury podjęciem takie współpracy z m.st. Warszawą może pochwalić się startup Smart Factor, który opracował mobilny system pozwalający zautomatyzować zarządzanie reklamami w przestrzeni miejskiej i przyspieszyć procesy związane z ustawą krajobrazową.

II tura WARSAW booster 2019

Obecnie trwa druga tura WARSAW booster. Tym razem w ramach programu, poza projektami odpowiadającymi na potrzeby Warszawy, uczestnicy mogą kierować swoje rozwiązania także do partnerów korporacyjnych, w skład których wchodzą m.in. Santander Consumer Bank, NatWest, Budimex, Grupa Ciech, Legia Warszawa, Orange. W dopracowaniu projektów pomagać im będą dedykowani mentorzy merytoryczni i komunikacyjni, będący przedstawicielami firm takich jak kancelaria prawna DZP, Crido, Rebels Valley, czy ABSL Poland. W program zaangażowało się także Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej.

– Włączenie się do programu partnerów ze świata biznesu jasno wskazuje, że zaangażowanie miasta jako animatora współpracy na linii startupy-korporacje buduje realną wartość dodaną. Na całym świecie to właśnie ekosystemy miejskie w największym stopniu wpływają na sukces startupów – wskazuje Tomasz Kowalczyk, partner w Rebels Valley, który wspiera realizację projektu.

Na udział w drugiej turze WARSAW booster 2019 może liczyć 16 startupów. Do tej pory wśród zakwalifikowanych znalazły się:

  • Powerdots – startup z branży proptech, tworzący system pozwalający na monitorowanie i wykrycie, czy osoby na placu budowy mają założone kaski i kamizelki bhp oraz czy nie straciły przytomności.
  • Symmetrical.io – misją spółki jest przywrócenie kontroli nad danymi do właścicieli tych danych oraz zwiększenie poziomu dostępności usług finansowych. Pierwszym produktem dostępnym na Symmetrical Credit Cloud jest technologia do wypłaty zaliczek na poczet wynagrodzenia dla pracowników. Opracowana technologia umożliwia: łatwą i szybką integrację z pracodawcą, aplikację mobilną w wersji white-label dla pracowników, natychmiastowe wypłaty, atrakcyjny UX dashboardów dla pracodawców. 
  • Plenti.app – aplikacja ta umożliwia łatwe i szybkie wypożyczenie najnowszych produktów na żądanie (on-demand), z czasem dostawy i odbioru poniżej 1h. Produkt integruje partnerów, kurierów oraz użytkowników. 
  • HiDone – HiDone łączy ludzi, oferując im pomoc w codziennych czynnościach i aktywując osoby nieobecne na rynku pracy. Osoby, które rejestrują się jako pracownicy mogą również zamawiać innych do pomocy i jedna osoba może świadczyć usługi z różnych, często skrajnie odległych kategorii.
  • ParkCash – aplikacja mobilna-marketplace łączący kierowców z miejscami parkingowymi. Aplikacja umożliwia kierowcom znaleźć i opłacić parking a właścicielom parkingów znaleźć nowych klientów lub zacząć zarabiać na wolnej przestrzeni.
  • VR-learning – platforma oferująca wirtualną przestrzeń do zdalnych szkoleń grupowych oraz zdalnej pracy.
  • NiceTown – aplikacja,w ramach której użytkownik ma dostęp do informacji miejskich, komunikatów o awariach, przypomnień, czy e-płatności.
  • Fitqbe – to narzędzie łączące w sobie funkcje grywalizacyjnej platformy wellbeingowej, firmowego portalu społecznościowego i multifunkcyjnego systemu kafeteryjnego, pomagające budować ponadprzeciętne zaangażowanie i silną kulturę organizacji opartą na docenianiu i wynagradzaniu pracowników. 
  • Veturai – jest to rozwiązanie, które wykorzystuje sztuczną inteligencję i wizję komputerową w analityce sportowej.
  • SmartBin Platform – to platforma IoT do zarządzania pojemnikami na odpady oraz zbiórką odpadów. 
  • SmartLife Robotics – społecznie inteligentne roboty dla dzieci, rodziców i wychowawców, które uczą dzieci ważnych umiejętności poznawczych, w tym języka, matematyki i krytycznego myślenia. 
  • EcoBean – startup opracował rozwiązanie wykorzystujące fusy kawowe jako potencjalne źródło energii oraz jako podstawowy składnik do produkcji nowego typu biodegradowalnego polimeru.
  • Chatbotize – platforma do marketingu konwersacyjnego i automatyzacji obsługi klienta na kanałach czatowych. 
  • Multi-Lesson – umożliwiaj naukę ponad 20 języków bez ograniczeń w ramach jednego miesięcznego abonamentu.
  • Cryptomage Cyber Eye –  rozwiązanie wykrywa cyberataki i anomalie sieciowe poprzez monitorowanie działania protokołów sieciowych w czasie rzeczywistym. Cryptomage Cyber Eye oferuje niskopoziomową detekcję anomalii w zachowaniu protokołu sieciowego (zapewnienie mikroskopowego podejścia do analizy ruchu sieciowego, analiza od drugiej warstwy modelu OSI) oraz stały rozwój i podnoszenie swojej efektywności dzięki wykorzystaniu algorytmów AI i ML.
  • Remote-how – edukacja firm w obszarze wdrażania pracy zdalnej.

Demo Day II tury WARSAW booster 2019 odbędzie się 22 października br. i wtedy też zaprezentowane zostaną wszystkie startupu zakwalifikowane do drugiej tury programu.

People’s Choice

Obecnie trwa głosowanie “People’s Choice”, w którym możesz wziąć udział i wesprzeć któryś ze startupów, oddając na niego głos przez stronę WARSAW booster. O nagrodę walczą startupy z I i II rundy WARSAW booster 2019. Nagrodą, poza udziałem w misji zagranicznej, jest voucher na wsparcie merytoryczne zaoferowane przez czołową kancelarię prawniczą Domański Zakrzewski Palinka oraz butik doradczy Rebels Valley. 

Informacje o głosowaniu znajdują się na stronie internetowej WARSAW booster’19 oraz na profilach społecznościowych programu na portalach Facebook i LinkedIn.