Warsaw Equity Group podpisuje umowę inwestycyjną z Vireo Ventures. To ostatnia inwestycja WEG w fundusz VC

Dodane:

Informacja prasowa Informacja prasowa

Warsaw Equity Group podpisuje umowę inwestycyjną z Vireo Ventures. To ostatnia inwestycja WEG w fundusz VC

Udostępnij:

Warsaw Equity Group podpisał umowę inwestycyjną z VC Vireo Ventures. To inwestor na wczesnym etapie rozwoju, koncentrujący się na europejskich startupach B2B, które zajmują się rozwiązaniami dla zelektryfikowanego i zdekarbonizowanego świata w obszarach dostaw energii, mobilności, miast i budynków, logistyki i przemysłu.

O nowej posunięciu przedstawiciele Warsaw Equity Group poinformowali na LinkedIn. W komunikacie podkreślili, że teza inwestycyjna Vireo jest zbieżna z założeniami WEG, które koncentrują się na rozwiązaniach ClimateTech. Efektem współpracy ma być wykorzystanie doświadczenia Vireo w branży energetycznej. Warsaw Equity Group nie wyklucza wspólnej inwestycji w przyszłości.

Portfolio Vireo obejmuje m.in.

  • About:Energy, która tworzy platformę inteligencji baterii
  • Atmen, oprogramowanie dla gospodarki wodorowej do certyfikacji łańcuchów dostaw.

– Jesteśmy podekscytowani inwestycją WEG w nasz fundusz i z niecierpliwością czekamy na owocną współpracę. Dzięki nieocenionej wiedzy zespołu WEG i rozległym sieciom kontaktów w Europie Środkowo-Wschodniej, spodziewamy się ekscytujących możliwości inwestycyjnych, które pomogą napędzać elektryfikację i dekarbonizację krajobrazu energetycznego – tak inwestycję komentuje Felix Krause, partner w Vireo Ventures.

Inwestycja w Vireo Ventures to jednocześnie ostatnia inwestycja WEG w fundusz VC. W I kwartale 2022 r. zespół WEG zainwestował w Inovo.vc, a następnie w Market One Capital, w III kwartale 2023 r. inwestując w Startup Wise Guys. Przedstawicie WEG w swoim wpisie na firmowym LinkedInie zaznaczyli, że dostrzegają ogromne korzyści ze współpracy z VC, które inwestują w podobnych obszarach i regionach geograficznych jak WEG, ale na wcześniejszym etapie. Teraz, po przekroczeniu swojego celu w zakresie inwestycji w VC, oczekują wzmocnienia istniejących relacji.

Zdjęcie: Vireo Ventures, materiały firmowe.

Czytaj także: