WARSAW. Znamy datę premiery gry strategicznej, która porusza tematykę Powstania Warszawskiego

Dodane: 29.08.2019

Informacja prasowa

Udostępnij:

Niezależny wydawca gier wideo gaming company i deweloper Pixelated Milk ogłosili, że WARSAW – taktyczna gra RPG z II wojny światowej, osadzona w realiach Powstania Warszawskiego – będzie miała swoją premierę na komputery osobiste w dniu 2 października.
WARSAW jest pierwszą w historii polską grą wideo, która – w ramach dochowywania wierności historycznym realiom – będzie pokazywała nazistowskie symbole, takie jak swastyka. 15-ego sierpnia tytuł został zatwierdzony przez niemiecki urząd USK (Unterhaltungssoftware Selbstkontrolle), jako dostępny do sprzedaży na terenie Niemiec dla osób powyżej 16 roku życia.

WARSAW to pierwsza gra z gatunku taktycznego RPG z elementami strategii, która toczy się przez 63 dni Powstania Warszawskiego, w okupowanej Warszawie. To tytuł, w którym gracz ma możliwość kierowania polskim ruchem oporu, w odważnej walce powstańców z nazistowskim okupantem. Zadaniem gracza będzie rekrutacja, rozwijanie i zarządzanie bojownikami w mieście ogarniętym wojną. W WARSAW gracze będą spotykać niemieckie patrole, pomagać mieszkańcom i podejmować trudne decyzje, które wpłyną na dalsze losy ruchu oporu. Nieodłącznym elementem WARSAW jest śmierć, a strata każdego bojownika walczącego w Powstaniu Warszawskim będzie miała wpływ na ich bliskich i ogólne morale ruchu.

– Pracując nad WARSAW chcieliśmy stworzyć grę zarówno poruszającą istotny historycznie temat, jak i zapewniającą graczom świetną rozgrywkę. Zbliżając się do pierwotnie zaplanowanej daty premiery tytułu wiedzieliśmy, że potrzebujemy jeszcze kilku dodatkowych tygodni, aby zapewnić graczom możliwie najlepszą jakość – mówi Krzysztof Papliński z gaming company, producent WARSAW.

icon-112px-padlock Created with Sketch.

Dołącz do naszego newslettera lub podaj swój adres, jeśli już jesteś naszym subskrybentem